Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 

Bolení zubů

Hřebíček je silným lokálním anti-septikem a mírně ulevuje při bo­lestech. Kapku hřebíčkové silice (z lékárny či obchodu s éterickými oleji) dejte na smotek vaty a mněte jím zub či jeho okolí, nebo dejte do úst hřebíček blízko zubu na tak dlouho, dokud je účinný.

 

Bolesti zubů  

 ObrazekHeřmánek pravý Jednu  čajovou lžičku přelijeme 1/4 litrem vařící vody a necháme odstát,přecedíme a pijeme po doušcích tři šálky denně.Mírně vychlazeným čajem můžeme několikrát denně vyplachovat dutinu ústní Obrazek

 Šalvěj lékařská Čajovou lžičku šalvěje přelijeme 1/4 litem vařící vody,necháme  vyluhovat,vlažným odvarem vyplachujeme dutinu ústní několikrát denně.Pomáhá hlavně při zánětech a vytržení zubů.

VYTRŽENÍ ZUBU
ObrazekKontryhel žlutozelený nebo šalvěj
Po vytržení zubu doporučujeme několikrát denně vy­pláchnout ústa čajem z kontryhelu.

Jednu vrchovatou čajovou lžičku kontryhelu na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát a scedíme. Vlažným čajem několikrát denně kloktáme.

KRVÁCENI ZUBŮ Obrazek

Šalvěj lékařská Na přípravu šálku čaje ze šalvěje použijeme čajovou lžičku této bylinky. Přelijeme ji vařící vodou, necháme krátce odstát a přecedíme. Odvarem ze šalvěje několikrát denně kloktáme. Taktéž pomůže chumáček vaty namočený do odvaru. Přiložíme ho na krvácející zub i okolo něj.

Babská rada Mokrý zubní kartáček namočíme do čerstvé citrónové šťávy a masírujeme si jím krvácející zub.

PARADENTÓZA


Čajová směs Smícháme stejné množství   dubové   kůry,   kontryhele žlutozeleného, šalvěje lékařské a rdesna ptačího. Dvě vrchovaté čajové lžičky této směsi namočíme na 12 hodin do 1/2 litru studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Doporučujeme nalít celou denní dávku do vyhřáté termosky. Tímto několikrát denně vyplachujeme ústní dutinu. Doporučujeme nabrat do úst doušek čaje a jemným zubním kartáčkem masírovat dásně