Jdi na obsah Jdi na menu
 

                                Dejte bylinkám týden aby Vám pomohly.

Akné I

 

Po umytí opláchněte pleť nálevem z rmence („římského heřmánku"), který čistí, řebříčkem, kte­rý napomáhá vylučování toxinů, antiseptickou šanto), uklidňující a rovněž anti­septickou levandulí či tymiánem, kte­rý ničí choroboplodné zárodky. Mí­sta s akné pokapejte neředěnou ci­trónovou šťávou, abyste zničili choroboplodné zárodky, ochladili zánět a zvýšili krevní oběh. Apli­kujte měsíčkovou mast, aby ustou­pil zánět a urychlilo se místní hoje­ní. Zvažte svůj jídelníček a vylučte cukry, tuky a mléčné výrobky.

NEČISTÁ PLEŤObrazek

 
Čaj z listů ořechu vlašského Abychom měli pěknou, čistou pleť, měli bychom denně, nalačno, vypít jeden šálek čaje z listů ořechu vlašského.
 
ObrazekČekanka obecná Jednu vrchovatou čajovou lžičku čekanky na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, poté přecedíme a pijeme denně, ráno, po doušcích jeden šálek čaje.
 
Česnek medvědí Díky svému čistícímu působení na krev pomáhá česnek Obrazekmedvědí i při nečisté pleti. Na jaře sbíráme čerstvé listy česneku medvědího, umyjeme je, drobně pokrájíme a konzumujeme v syrovém stavu. Možno ho použít i všude tam, kde se používá čerstvá nať petržele, na všechna jídla, která se čerstvou natí zdobí a zjemňují. Kromě toho jej lze upravit i jako salát nebo jej uvařit jako špenát.
 
Esence z česneku medvědího Abychom si uchovali léčivou moc česneku medvědího po celý rok, připravíme si z něj esenci.
Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Denně užíváme 10 až 15 kapek esence zředěné malým množstvím vody.

MILIE (KRUPIČKA NA PLETI)

ObrazekMytí svízelem syřišťovým Dvě vrchovaté čajové lžičky svízele syřišťového přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Tímto odvarem, tak horkým, jak jenom sneseme, umýváme tvář. Potom pleť opláchneme teplou vodou.

OŠETŘOVÁNÍ PLETI

Mytí svízelem syřišťovým Vrásčitá pleť se vyhladí omýváním tváře čajem ze svízele. Jednu vrchovatou čajovou lžičku svízele syřišťového přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a
přecedíme. Získaným odvarem několikrát denně myjeme tvář.Obrazek

Olej z třezalky tečkované Drsnou pleť lze úspěšně ošetřovat olejem z třezalky tečkované.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Třezalkovým olejem tvář denně potíráme. Drsná pleť se velmi rychle ztratí.

 Akné II    

Kopřiva je nejlepší rostlina na pročisťování krve a Obrazekkrvetvorbu.Vedle šetřící diety by se měl vypít denně 1 litr kopřivového čaje.Jednu lžičku kopřivy na jeden šálek přelijeme vřelou vodou a necháme odstát,čaj musí mít bledězelenou barvu.

Maska z octového křenuČerstvě postrouhaný křen vložíme do sklenice,zalijeme vínem nebo ovocným octem tak,aby byl celý ponořený.Necháme deset dní na teplém místě.Vzniklou esencí nanášíme ráno a večer na vlhkou tvář,necháme 10 minut působit a nakonec umyjeme,nejdřív horkou a potom studenou čistou vodou.

ObrazekOřech vlašskýJednu vrchovatou lžičku drobně pokrájených lístků namočíme na 12 hodin do 1/4litru studené vody.Potom výluh ohřejeme,přecedíme a přidáváme do vody na mytí tváře.Obrazek

Smetanka lékařskáJednu vrchovatou lžičku kořene smetanky nakrájíme nadrobno a namočíme na 12 ho din do1/4 litru studené vody a necháme louhovat.Studený výhuh ohřejeme a přecedíme.Čaj pijeme po doušcích,a to tak,že polovinu uvedeného množství vypijeme půl hodiny před snídaní a další polovinu půl hodiny po snídani.Alergie na tváři

Mytí slézem přehlíženýmČtyři vrchovaté lžičky slézu namočíme na 12 hodin do 1/4 litru studené vody.Výluh potom ohřejeme a přecedíme.Vlažným odvarem umýváme tvář několikrát denně.Obrazek

UHRY

Šťáva ze svízele syřišťového Poměrně rychlé zlepšení stavu nastane po používání čerstvé šťávy ze svízele syřišťového. Čerstvý svízel umyjeme a v odšťavovači z něj vylisujeme šťávu. Čerstvou šťávou potom potíráme postižená místa, přičemž šťávu necháme na pokožce zaschnout.

Mytí svízelem syřišťovým Dvě vrchovaté čajové lžičky svízele přelijeme 1/2 litrem vařící vody. Necháme odstát a přecedíme. Teplým odvarem tvář denně myjeme.

SKVRNY NA POKOŽCE 

 

 

Esence ze zeravu západního Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Skvrny potíráme touto esencí několikrát denně.

Kopřiva Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody. Necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denní dávku tvoří čtyři šálky čaje.

Mast ze svízele syřišťového Tato mast je taktéž výborným pomocníkem při léčení skvrn na tváři.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
 
Mytí svízelem syřišťovým Tvář je možné umývat i odvarem svízele syřišťového. Dvě vrchovaté čajové lžičky svízele přelijeme 1/2 litrem vařící vody a necháme odstát. Odvar přecedíme a senně jím omýváme postižené partie pokožky.
 
Šťáva z měsíčku lékařského Z čerstvých stonků měsíčku lékařského vylisujeme šťávu a potíráme jí skvrny několikrát denně.

Šťáva netřesku střešního Listy netřesku podélně rozřežeme a vytékající šťávou potíráme skvrny na pokožce.

 
SKVRNY MÁ TVÁŘI

Esence ze zeravu západního Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Vzniklou esencí skvrny několikrát denně potíráme.

Mast ze svízele syřišťového Mast ze svízele syřišťového je účinným prostředkem proti skvrnám na tváři.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
 
Mytí svízelem syřišťovým K mytí používáme odvar ze svízele syřišťového. Dvě vrchovaté čajové lžičky přelijeme 1/2 litrem vařící vody. Necháme odstát. Odvar přecedíme a denně si jím myjeme postižené partie pokožky.

Šťáva z měsíčku lékařského Odšťavovačem vylisujeme šťávu z čerstvých stonků mě­síčku a několikrát denně si jí skvrny na tváři potíráme.

Šťáva z netřesku střešníhoListy netřesku podélně rozřežeme a vytékající šťávou si potíráme skvrny na pokožce.

STAŘECKÉ SKVRNY 

Esence ze zeravu západního Esencí potíráme stařecké skvrny několikrát denně.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.

 
Mast ze svízele syřišťového Mast ze svízele je taktéž vynikajícím prostředkem proti stařeckým skvrnám.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
 
Odvar ze svízele syřišťového Odvar ze svízele používáme k mytí. Dvě vrchovaté čajové lžičky svízele přelijeme 1/2 litrem vařící vody. Necháme půl minuty odstát. Získaným odvarem denně omýváme postižená místa.
 

STAŘECKÉ SVĚDĚNÍ POKOŽKY  

Rozrazil lékařský Jednu vrchovatou čajovou lžičku rozrazilu lékařského zalijeme vařící vodou,odstát a přecedíme. Denně po doušcích vypijeme dva šálky čaje.

Řebříček obecný Šálek čaje připravíme přelitím čajové lžičky řebříčku vařící vodou, Necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denní dávku tvoří dva až tři šálky čaje.

JATERNÍ SKVRNY 

Benedikt lékařský Vysokou, masitou lodyhu Benediktu lékařského rozlomíme, rozžvýkáme a rozžvýkanou hmotou potíráme jaterní skvrny.

Esence ze zeravu západního a esence z měsíčku lékařského.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Touto esencí jaterní skvrny několikrát denně potíráme.
 
Mast ze svízele syřišťového
Mast je taktéž účinným pomocníkem při léčbě skvrn.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
 
Šťáva z měsíčku lékařského Pomocí odšťavovače získáme čerstvou šťávu z měsíčku lékařského a jaterní skvrny jí několikrát denně potíráme.

Šťáva z netřesku střešního Listy netřesku střešního podélně rozřežeme a vytékající šťávou potíráme jaterní skvrny.

MATEŘSKÉ ZNAMÉNKO  

 

Esence ze zeravu západního Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Touto esencí potíráme mateřská znaménka několikrát za den.

PIGMENTOVÉ SKVRNY    

Esence ze zeravu západního Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Touto esencí pigmentové skvrny několikrát denně potíráme.
 
Mast ze svízele syřišťového Mast ze svízele syřišťového je výborný prostředek proti pigmentovým skvrnám.Návod an přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
 
Mytí svízelem syřišťovým Odvar ze svízele použijeme i na mytí. Dvě vrchovaté čajové lžičky svízele přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Tímto odvarem umýváme postižená místa na pokožce.
 
Šťáva z měsíčku lékařského Čerstvou šťávou ze stonků měsíčku lékařského potíráme několikrát denně pigmentové skvrny.
 
Šťáva z netřesku střešního Listy netřesku podélně rozřežeme a vytékající šťávou potíráme pigmentové skvrny.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář