Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

MIGRÉNA  
 
Čaj z prvosenky velmi pohotově zmírňuje silné migrenózní bolesti. Jednu vrchovatou čajovou lžičku prvosenky na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky velmi teplého čaje denně.
 
Řebříček obecný Pravidelným užíváním čaje z řebříčku lze migrénu úplně odstranit. Jednu vrchovatou čajovou lžičku řebříčku přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme denně jeden šálek velmi horkého čaje.

OŠETŘOVÁNÍ VLASŮ 

Mytí heřmánkem pravýmObrazek Ošetřování vlasů heřmánkovým odvarem je učiní vzdušnými a lesklými.
Hrst květů heřmánku přelijeme litrem vody, necháme odstát a přecedíme. Tímto odvarem vlasy umyjeme, avšak vodou je již nesplachujeme.
 
 
ObrazekPADÁNÍ VLASŮ
 
Čekanka obecná Při vypadávání obočí a řas pomáhá čerstvá šťáva z čekanky obecné. Kus stonku rozmělníme v ústech a šťávu naneseme na obočí a řasy.Obrazek
 
Ořech vlašský 100% úspěch Dvě vrchovaté čajové lžičky drobně pokrájených listů ořechu vlašského přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a odvarem masírujeme pokožku hlavy 3x denně alespoň 4 dny.


STRUPY NA HLAVĚ

 

 

 ObrazekOmývání ořechem vlašskýmOmýváním odvarem z listů ořechu vlašského se stav velmi rychle zlepší. Dvě vrchovaté čajové lžičky drobně po­sekaných listů ořechu vlašského přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a odvarem omýváme postižená místa.

VLASOVÉ LUPINYObrazek
Mytí kopřivou Dvě vrchovaté čajové lžičky kopřivy přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Jedenkrát týdně si polovinou odvaru vlasy umyjeme jádrovým mýdlem a druhou polovinou odvaru vlasy opláchneme. Čistou vodou již vlasy nesplachujeme.

ObrazekMytí přesličkou rolníVlasové lupiny odstraníme i pomocí denního mytí vlasů odvarem z přesličky rolní, po němž následuje masáž pokožky hlavy kvalitním olivovým olejem. Čtyři vrchovaté čajové lžičky přesličky rolní přelijeme l litrem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Přesezeným odvarem si důkladně umyjeme vlasy. Čistou vodou již vlasy nesplachujeme. Pokožku si po umytí namasírujeme jemným olivovým olejem.

RŮST VLASŮ

Mytí kopřivou Kopřiva je všeobecně uznávanou léčivou rostlinou, která však podporuje i růst vlasů, na mytí vlasů použijeme odvar z čerstvé kopřivy.

Deset hrstí čerstvé kopřivy pomalu ohříváme v pětilitrové nádobě se studenou vodou. Necháme 5 minut odstát, obsah přecedíme a odvarem umyjeme vlasy. Na podporu růstu vlasů lze použít i odvar z kořenů kopřiv. Dvě vrchovaté hrsti kořenů namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Používáme k mytí vlasů.
 
Mytí vlasů kořenem svízele obecného100 g kořene svízele obecného namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a pře­cedíme. Polovinu množství odvaru použijeme na umytí vlasů jádrovým mýdlem. Druhou polovinu použijeme na spláchnutí pěny z vlasů. Bylinkový odvar již z vlasů nesplachujeme.

Vlasová kúra V nádobě s obsahem 5 litrů studené vody ohříváme po jedné hrsti čerstvé kopřivy, březových listů, listů černého bezu, ořechu vlašského a jeden stonek vlaštovičníku většího, téměř k bodu varu. Odvar necháme několik minut odstát a přecedíme. V polovičním množství si jádrovým mýdlem umyjeme vlasy, druhou polovinou odvaru si vlasy spláchneme. Necháme několik minut působit a vlasy bez dalšího splachování vysušíme.

Esence z kopřivyKromě mytí vlasů kopřivou, bychom měli pokožku ma­sírovat esencí z kopřivy.Kořeny kopřivy, vykopané na jaře nebo na podzim, drobně pokrájíme, vložíme do láhve a zalijeme 38 až 40% režnou pálenkou. Láhev necháme alespoň dva týdny stát na teplém místě. Touto esencí denně potíráme pokožku hlavy. Vlasy získají pěkný lesk.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář