Jdi na obsah Jdi na menu
 

 HUČENÍ V UŠÍCH


  Esence z pakostu smrdutého Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence. Touto esencí si několikrát denně vytřeme vnitřní část ucha.Obrazek
 Jmelí bíléHučení v uších je vedlejším příznakem zvýšeného krevního tlaku nebo návalů krve do hlavy.Osvědčeným prostředkem je zde jmelí bílé, regulující srdce a krevní oběh. Jednu vrchovatou čajovou lžičku jmelí bílého namočíme do šálku studené vody. Po 12 hodinách studený výluh ohřejeme, přecedíme a pijeme po doušcích. Denně bychom měli vypít dva až tři šálky čaje, nejlépe po jídle. Denní dávku doporučujeme nalít do ohřáté termosky.

ObrazekHloh jednosemenný Jednu vrchovatou čajovou lžičku hlohu (používáme listy a květy) přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denně vypijeme dva šálky čaje.

Esence z hlohu jednosemenného Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Denně užíváme 4 až l0 kapek esence.Obrazek

 Vlaštovičník větší Jednu zarovnanou čajovou lžičku vlaštovičníku většího přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme jeden šálek čaje denně.
 
ObrazekŠťáva z vlaštovičníku většího Kromě čaje z vlaštovičníku je možno používat i jeho čerstvou šťávu, zředěnou malým množstvím vody. Čerstvě nasbírané listy, květy a stonky vylisujeme v odšťavovači. Denně bychom měli vypít jednu čajovou lžičku čerstvé šťávy zředěné šálkem vody.Obrazek
Mast z měsíčku lékařského Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.
Babská rada

Malý froté ručník namočíme ve studené vodě tak, aby byl vlhký, ale nekapala z něj voda a přiložíme na noc na srdce. Obklad pokryjeme igelitovou fólií a suchým ručníkem pro udržení tepla.

PORUCHY SLUCHU

 Čajová směs Jestliže došlo k poruše sluchu v důsledku nachlazení, doporučujeme výplach ucha stejným dílem popence břečťanovitého, šalvěje lékařské a řebříčku obecného. Jednu čajovou lžičku směsi na šálek. Směs přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme.

 
NEDOSLÝCHAVOST  
 
Esence z pakostu smrdutého Návodod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Hotovou esencí potíráme vnitřní část ucha několikrát denně.