Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

                            Přechod u muže

Také u mužů, jak je známo, dochází po dovršení 50 let věku k určitým potížím. Převážně se jedná o pór. metabolismu, spolu s nárazovitě postupujícími arteriosklerotickými změnami. S pohlavními žlázami tyto po­tichy však nemají nic společného. Vedle toho dochází k podobným jevům jako u ženy, avšak méně výrazným.

U mužů bývá rozmnožovací schopnost či pohlavní aktivita zachována většinou až do nejvyššího stáří. Přetrvává touha po pohlavním styku i schopnost jej uskutečnit, byť v omezené míře.

Podobně jako u ženy, dochází i u muže k duševním proměnám. Jedná se zejména o zvýšenou neuspokost, ztrátu sebedůvěry a o deprese. K tomu přistupuje vnitřní napětí, podrážděnost, rychlá únava a občas i třes. Mohou se dostavovat bolesti a hučení v hlavě. Někdy vznikají pocity chladu nebo tepla a dočasné přechodnému zrudnutí. Snižuje se paměť, schopnost koncentrace a současně i úroveň chápání. Moderní medicína má pro období přechodu k dispozici celou řadu vynikajících léků a léčebných procedur. Dále uvedené naše čajové směsi jsou velmi vhodné pro souběžné nebo samostatné užívání. Lze je pít po dlouhou dobu bez jakýchkoliv škodlivých účinků.

 

PŘECHOD 1
 

Čajová směs:

mochna husí                25 g
vlaštovičník                 25 g
řebříček                    25 g
prha chlumní-arnica        25 g
Všechny složky čaje smíchejte v uvedeném poměru. Přelijte tři čajové lžičky této směsi 1/2 l vroucí vody, nechtě vyluhovat 5 minut a sceďte.
Denně ráno a večer vypijte šálek teplého čaje.

PŘECHOD 2

Čajová směs:

meduňka                   20 g
heřmánek                  20 g
rozmarýna                 20 g
kontryhel                  20 g
přeslička rolní             20 g
 
Všechny složky čaje smíchejte v uvedeném poměru. Přelijte tři čajové lžičky této směsi 1/2 l vroucí vody. Nechtě vyluhovat 5 minut a sceďte.
Denně vypijte 2-3 šálky teplého čaje.

PŘECHOD 3

Čajová směs:

chaluha bublinatá         10 g
fenykl                     10 g
lékořicový kořen          10 g
bez chebdí                20 g
krušinová kůra            50 g

Všechny složky čaje smíchejte v uvedeném poměru.  Přidejte dvě čajové lžičky této směsi do dvou šálků vody. Nechtě vařit 5-10 minut a poté sceďte.
Během dne vypijte 2-3 šálky teplého čaje.

PŘECHOD 4 (potíže, spojené s chronickou zácpou)

Čajová směs:

chaluha bublinatá         10 g
bez chebdí                20 g
krušinová kůra            20 g
řešetlák počistivý        20 g
zemědým                  30 g

Všechny složky čaje smíchejte v uvedeném poměru. Přidejte tři čajové lžičky této směsi do tří šálků vody.
Nechtě vařit 5-10 minut a poté sceďte.
Během dne vypijte tři šálky teplého čaje.

IMPOTENCE
Nejvyšším přikázáním při léčbě impotence je ruce pryč od cigaret a alkoholu!

Esence z bolševníku boršče Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Denně užijeme 2x 30 kapek esence zředěných čajem z kontryhelu žlutozeleného.

Esence z kokošky pastuší tobolky Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Z takto získané esence užíváme denně 30 kapek zředěných čajem z kontryhelu žlutozeleného.
 
Kontryhel žlutozelený Jednu vrchovatou čajovou lžičku kontryhele, přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, potom přecedíme a po doušcích pijeme čtyři šálky čaje denně.