Jdi na obsah Jdi na menu
 

                       Prevence a očista těla.

                           Bylinková kúra

Pokuste si očistit tělo od škodlivin a posílit organismus.Je nutné dodržovat režim.Ve volných dnech žádné jiné bylinky nepijte.Bylinky slijeme vřelou vodou a pijeme 1-2 šálky denně.Čaj z pruskurníku děláme za studena louhováním.

Pokud máte rádi česnek a může malinko alkohol vyzkoušejte tuto kúru:

              Prevence pro naše tělo-česneková kúra 

Od 6 prosince do 21 prosince

Pijeme čaj ze zeměžluči,podporuje odplavení škodlivin z našeho     těla.Povzbuzuje krevní oběh,čistí krev a napomáhá při trávení tučných jídel.

Od 22 prosince do 6 ledna

Pijeme čaj z pruskurníku.Pomáhá při infekčních chorobách,posiluje zrak a působí na cesty dýchací.

Od 6 března do 21 března

Pijeme kopřivový čaj.Kopřiva je jak známo bylinkou prakticky na všechno.Tady nám pomůže k odplavení škodlivin,k posílení jater,žlučníku a slinivky.

Od 22 března do 6 dubna

Pijeme čaj z kostivalu,posiluje nervy a pomáhá při tvorbě kostí.

Od 6 června do 21 června

Pijeme čaj z máty peprné.Je účinný pro vyněšování,působí proti bolestem hlavy,při kašli a proti střevním a žaludečním obtížím.

Od 22 června do 6 července

Pijeme čaj z kořene pampelišky.Povzbuzuje organismus,působí na plíce,játra,žlučník a na zažívací trakt.Také se uplatní při nemocech kůže a vlasové pokožky.

Od 6 září do 21 září

Pijeme čaj z řebříčku.Posiluje nervy pomáhá při žaludečních a žlučníkových obtížích a zlehčuje ženské choroby.

Od 22 září do 6 říina

Pijeme čaj z kozlíku lékařského.Uvolňuje křeče v krajině žaludku,uvolňuje střeva,pomáhá při vyčerpanosti,nervozitě a nespavosti.

Poznámka
Všechny zde uvedené čaje připravujeme spařením byliny a pijeme
teplé, pouze čaj z proskurníku děláme za studena louhováním. Pijeme 1-2 šálky denně, termíny pití čajů je nutné dodržet.

 

Pozorný čtenář si jistě povšiml, že není pokryt celý kalendář. Doporučuji nevylepšovat a dodržovat předpis. Mějte prosím, na paměti, že tělo si musí také odpočinout. A když už se najde někdo, kdo nedá bez bylinek ani ránu, pak v nepokrytých dnech kalendáře nechť užívá lesní čaj.