Jdi na obsah Jdi na menu
 

EpilepsieObrazek

Bolševník boršč Jednu vrchovatou čajovou lžičku drobně pokrájených listů bolševníku boršče přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denně vypijeme dva až tři šálky čaje.

ObrazekJmelí bílé Jednu vrchovatou čajovou lžičku jmelí namočíme na 12 hodin do šálku studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a pijeme po doušcích. Během dne vypijeme až tři šálky čaje. Doporučujeme nalít celou denní dávku čaje do vyhřáté termosky.Obrazek
Kontryhel žlutozelený Jednu vrchovatou čajovou lžičku kontryhele, přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva až tři šálky čaje denně.
ObrazekMateřídouška obecná Jednu vrchovatou čajovou lžičku mateřídoušky přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a pře­cedíme. Pijeme po doušcích dva šálky denně. Čaj z mate­řídoušky doporučujeme pít po celý rok. Každé dva až tři týdny je však nutno čajovou kúru na 10 dnů přerušit.Obrazek
 

Svízel syřišťový Jednu vrchovatou čajovou lžičku svízele přelijeme šálkem vařící vody, necháme půl minuty odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Obvyklou denní dávku tvoří dva až tři šálky čaje.

ObrazekDevětsil lékařský Jednu zarovnanou čajovou lžičku kořene devětsilu namočíme na 12 hodin do šálku studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně. Vhodné je nalít celou denní dávku do vyhřáté termosky. Obrazek
Celková koupel z mateřídoušky obecné Objevuje-li se při nemoci i zmrtvění údů, doporučujeme celkovou koupel z mateřídoušky.
200 g mateřídoušky obecné namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Srdce pacienta se při koupeli musí nacházet nad hladinou vody. Po 20minutové koupeli se nemusíme utírat, zabalíme se do koupacího pláště a hodinu si poležíme v posteli. Více než jednu koupel si připravit nesmíme!

 

ObrazekŘebříček obecný Jednu vrchovatou čajovou lžičku řebříčku přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme čtyři až pět šálků čaje denně.

Esence z řebříčku obecného Návod na přípravu najdete v sekci bylinkové esence.Takto připravenou esencí potíráme páteř, střídavě se šťávou ze šťavele obecného.Obrazek
 
Šťáva ze šťavele obecnéhoKaždou hodinu užijeme 3 až 5 kapek šťávy ze šťavele obecného v čaji z řebříčku obecného. Čerstvě nasbírané listy šťavele umyjeme a vylisujeme na odšťavovači. Jednu kapku čaje zředíme trojnásobným množstvím čaje. Zevně potíráme páteř.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář