Jdi na obsah Jdi na menu
 

 
NECHUTENSTVÍObrazek   
 
Celková koupel z mateřídoušky Nádobu s obsahem 6 až 8 litrů čerstvých nebo 200 g sušených bylin namáčíme 12 hodin ve studené vodě. Dětem postačí i menší množství. Studený výluh potom ohřejeme a přidáme do připravené koupele. Voda by neměla přesahovat srdce. Po 20minutové koupeli se zabalíme do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.
 
ObrazekČekanka obecná Vrchovatou čajovou lžičku čekanky přelijeme šálkem vařící vody. Necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme každé ráno jeden šálek čaje.
 
Hloh jednosemenný Vrchovatou čajovou lžičku hlohu na šálek přelijeme vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po soušcích pijeme dva šálky čaje denně.
 
Esence z hlohu Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Denně užíváme 4 až 10 kapek esence.
 
Puškvorec obecnýObrazek
 
Jednu zarovnanou čajovou lžičku kořene puškvorce namočíme na 12 hodin ve čtvrt litru studené vody. Potom studený výluh trochu ohřejeme, přecedíme a po doušcích pijeme. Jeden šálek čaje denně navrátí ztracenou chuť k jídlu. Kromě toho si jedenkrát týdně dopřejeme i celkovou koupel s kořenem puškvorce.
 
Celková koupel z kořene puškvorce 200 g kořene puškvorce namočíme 12 hodin do 5 litrů studené vody. Poté studený výluh ohřejeme, přecedíme a přidáme do připravené koupele. Dbáme na to, aby se při koupeli nacházelo srdce nad hladinou vody. Koupel trvá 20 minut. Poté se zabalíme do koupacího pláště a na rodinu ulehneme do postele.
 
ObrazekŘebříček obecný Jednu vrchovatou čajovou lžičku řebříčku obecného na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Denně vypijeme dva šálky čaje tak horkého, jak jen sneseme.Obrazek
 
Šalvěj lékařská Šálek čaje připravíme přelitím jedné čajové lžičky šalvěje vařící vodou. Necháme odstát a přecedíme. Denně vypijeme, po doušcích, dva šálky čaje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář