Jdi na obsah Jdi na menu
 

Boláky na kůži

ObrazekHeřmánek pravý Jednu  čajovou lžíci heřmánku přelijeme vařící vodou a necháme odstát,potom čaj přecedíme.V průběhu dne vypijeme 3-4 šálky .Odvarem je dobré omývat postižená místa.

Dubová kůra 100g dubové kůry(koupíme v lékárně)namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody.Studený výluh ohřejeme a přecedíme.Odvarem omýváme postižená místa. Obrazek

Ořech vlašský Dvě vrchovaté lžičky nakrájeného listí přelijeme 1/2 litrem vřelé vody a necháme odstát.Odvar přecedíme a omýváme postížená místa.

Vřed povrchový
ObrazekMěsíček lékařský Jednu vrchovatou čajovou lžičku květů měsíčku přelijeme šálkem vařící vody. Necháme odstát a scezený pijeme po doušcích jeden šálek čaje denně.
Šťavel obecný Jednu vrchovatou čajovou lžičku čerstvých listů šťavele přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně.Obrazek
 
 Mytí svízelem syřišťovým Jednu vrchovatou čajovou lžičku svízele syřišťového přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Čerstvým, mírně vychlazeným čajem vřed omýváme.  
ObrazekObklad z bolševníku boršče Čerstvě nasbírané listy bolševníku boršče umyjeme a rozdrtíme válečkem na dřevěném prkýnku. Vzniklou hmotu naneseme na postižené místo a ovineme teplým šátkem. Jako obklad nám samozřejmě mohou posloužit i celé umyté listy.Obrazek

Šťáva ze svízele syřišťového Účinně působí i šťáva z čerstvě nasbíraného, umytého a v odšťavovači vylisovaného svízele.Vřed touto čerstvou šťávou potřeme.

Bradavice

ObrazekBabská radaBradavice zmizí, když nakrájíme oloupaný česnek na tenké plátky a zalijeme octem. Necháme 3 dny na teplém místě vyluhovat. Z plátku česneku utrhneme tak velký kousek jak velká je bradavice, přiložíme a přelepíme. Přikládáme jen na noc. Ráno bradavici opláchneme a odrhneme pemzou. Toto opakujeme, dokud bradavice nezmizí. Trvá to asi 5 dní. Vlastní zkušenost mojí sestry Mařenky.

ObrazekEsence z arniky Návod na přípravu je uvedený v sekci Bylinkové esence.Chumáček vaty navlhčený esencí silně přitláčíme na bradavice na bradavici.Obrazek

Šťáva z měsíčku lékařského Čerstvé lístky,stonky a květy umyjeme a odšťavíme v odšťavovači.Získanou šťávou potíráme bradavice.

ObrazekŠťáva z vlačtovičníkuPříprava je stejná jako u měsíčku lékařského.