Jdi na obsah Jdi na menu
 

Žlučové kameny

Čaj na rozpuštění žlučových kamenů 5 lžiček natě řepíku,4 lžíčky kořenu lopuchu,4 lžičky kořene libečku,4 lžičky natě popence,3 lžičky natě průtržníku,3 lžičky natě zemědýmu,3 lžičky kořene i natě vlaštovičníku. Dvě lžičky směsi přelijeme půl litrem vařící vody a necháme přikryté 20 minut louhovat,přecedíme.Čaj pijeme několikrát denně.

ONEMOCNĚNÍ ŽLUČNÍKUObrazek

Čekanka obecnáJednu vrchovatou čajovou lžičku čekankového kořene namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Během dne vypijeme dva šálky čaje. Vhodné je nalít celou denní dávku do ohřáté termosky.

ObrazekKopřiva Při těžkostech a onemocněních žlučníku doporučujeme několikatýdenní kopřivovou kúru.Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme čtyři šálky čaje denně.Obrazek

 

Puškvorec obecný Jednu zarovnanou čajovou lžičku puškvorcového kořene namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Během dne vypijeme dva šálky puškvorcového čaje.

ObrazekSmetanka lékařská V době květu smetanky lékařské bychom měli denně zkonzumovat 5 až 6 čerstvých stonků. Smetanku na­sbíráme i s květy, umyjeme ji, květy odstraníme a stonky zkonzumujeme v syrovém stavu.Obrazek

 

Šťáva z vlaštovičníku většího Čerstvě nasbírané listy, květy a stonky vlaštovičníku vylisujeme v odšťavovači. Denně užijeme jednu čajovou lžičku šťávy zředěnou šálkem vody.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rada

(anina, 19. 10. 2008 11:14)

Dobrý den
Zkuste si udělat kapky z těchtě bylinek/všechny koupíte v lékárně/
Kořen omanu........20g
Kořen lékořice.... 20g
semeno koriandru...20g
Rozinky...........100g
Čistý líh nebo režná 500g
Dejte do lahve zalejte režnou a nechte týden stát na teplém místě.pottom sceďte a užívejte 3x denně 10 kapek na kostku cukru a nebo do trošky vody.
Pokud ovšem už není pozdě.Ono se většinou s bylinkama začíná velmi pozdě a pak už nemají tu sílu pomoci co nejdříve.Užívejte alespoň 3 týdny a potom vynechejte týden.
K tomu bylinkový čajík:
Kořen pampelišky......20g
Kořen řebříčku........20g
nať zemědýmu..........20g
čajovou lžičku slejte 1/4 litrem vařící vody a nechte přejít varem a pak ustát.Pijeme 3x denně.

rada

(renata moocova, 19. 10. 2008 0:27)

vazena pani mam stejni problem mam35.let rada lekaru je odstranit. take to neni nej.protoze se odebere organ a jatra se zatizi vice. taky bojuji a bylinkarka mi dala radu rano na lacno velkou lz-oleje s par kapkami citronu ale olej jen olivovi cisti.citim se lip a bylinkove caje.

Žlučník

(Olga, 5. 6. 2008 9:03)

Hezký den,narazila jsem na Vaše stránky náhodou,když jsem hledala na netu bylinky pro dceru, které sonem zjistili na žlučníku malé kamínky a bláto. Je ji 23 a chce stím něco udělat. Jestli můžete poradit které bylinky by na to pomohly budu ráda. Ještě jeden dotaz: žlučnikový čaj sypaný,když by se namočil do 50% slivovice má stejné účinky jak čaj?? Moc děkuji za odpověď. Oli P.S. můj e-mail hnědo.ocka@seznam.cz