Jdi na obsah Jdi na menu
 

SLÁBNOUCÍ PAMĚŤ   Obrazek
 
Esence z česneku medvědího 10 až 12 kapek česnekové esence zředěných malým množstvím vody slouží jako podpora slábnoucí paměti.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.
 

ObrazekRozrazil lékařský Jednu vrchovatou čajovou lžičku rozrazilu lékařského na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denně vypijeme jeden šálek čaje před spaním.

VYNECHÁVANÍ PAMĚTÍ 

 

ObrazekHloh jednosemennýJednu vrchovatou polévkovou lžíci hlohu (listy, květy a bobule ve stejném poměru) namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Denně vypijeme dva šálky čaje.

Esence z hlohu jednosemenného Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence. Denně užíváme 4 až l O kapek esence.Obrazek

 

Rozrazil lékařský Jednu vrchovatou čajovou lžičku rozrazilu lékařského přelijeme vařící vodou, přecedíme a po doušcích pijeme denně jeden šálek čaje před spaním.

Čajová směs Jednu vrchovatou čajovou lžičku rozrazilu lékařského a přesličky rolní, smíchaných ve stejném poměru, přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme. Obvyklou dávkou jsou dva šálky čaje denně.