Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

PUCHÝŘE MÁ NOHOU

Babská rada Jako prevenci proti kuřím okům, i na jejich léčení, vložíme do bot čerstvě utržený list devětsilu lékařského.

Babská rada Vložíme-li do bot list jitrocele, zabráníme vzniku puchýřů. Při turistice nebo běhu vysušují listy jitrocele právě vzniklé puchýře.

PŘÍZNAKY OPOTŘEBOVÁNÍ KLOUBŮ Obrazek

 Esence z kostivalu lékařského Pravidelné potírání esencí z kostivalu lékařského zmírňuje bolesti.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Esencí potíráme klouby.

ObrazekKopřiva Během celého dne vypijeme mezi  dvěma šálky přesličkového čaje čtyři šálky čaje z kopřivy. Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.

 

Mast z měsíčku lékařského návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Touto mastí klouby potíráme.

Obklad z listů Listy kapusty nebo zelí za horka vyrovnáme a přiložíme na bolavý kloub. Pro udržení tepla ovineme obklad šátkem. Ještě účinnější je listová kaše z plavuně obecné. Listy omyjeme, rozdrtíme válečkem a přiložíme na bolestivé místo. Ovážeme šátkem. Obklad necháme působit po celou noc.

 

ObrazekPřeslička rolní Každý den vypijeme dva šálky přesličkového čaje, jeden šálek ráno, před snídaní, druhý šálek večer, před večeří. Jednu  vrchovatou   čajovou   lžičku   přesličky   přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.

Sedací koupel z přesličky rolní Jednou měsíčně bychom si měli připravit sedací koupel z přesličky rolní.
100 g přesličky namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda ve vaně musí pokrývat ledviny. Po 20minutové koupeli se nemusíme utírat, zabalíme se do koupacího pláště a hodinu si poležíme v posteli.
 
ObrazekTužebník jilmový Jednu vrchovatou čajovou lžičku drobně pokrájených květů tužebníku přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva až tři Šálky čaje denně.

 POCENÍ NOHOUObrazek

Koupel nohou v ořechu vlašském Čtyři vrchovaté čajové lžičky drobně pokrájených listů ořechu vlašského přelijeme 1 litrem vařící vody. Odvar necháme odstát, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Koupel by měla trvat 20 minut.
 
Přeslička rolní Celkovou léčbu podporuje šálek čaje z přesličky rolní, který Obrazekpijeme denně, před snídaní.
Vrchovatou čajovou lžičku přesličky rolní přelijeme šálkem vařící vody. Necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
 
Esence z přesličky rolní Esence připravená z přesličky rolní je osvědčeným prostředkem proti pocení nohou. Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Touto esencí natíráme nohy po jejich předchozím důkladném umytí a osušení.
 
Koupel nohou z přesličky rolní Potírání nohou esencí z přesličky rolní lze nahradit každodenní koupelí nohou v přesličce rolní. 100 g přesličky rolní namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do koupelové vody. Koupel nohou by měla trvat 20 minut.

PLÍSEŇ NA NOHOU Obrazek

Mast z měsíčku lékařského Místa napadená plísní natíráme denně měsíčkovou mastí.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky
 
Mytí měsíčkem lékařským Jednu vrchovatou polévkovou lžíci měsíčku lékařského (listů, květů a stonků) přelijeme 1/2 litrem vařící vody. Necháme odstát a přecedíme. Nohy napadené plísní omýváme denně odvarem.
 
ZÁNĚT NEHTOVÉHO LŮŽKA

Esence z prhy arniky Zapálený nehet potíráme několikrát denně esencí z prhy arniky.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.  

Mast z měsíčku lékařského Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.

Mytí přesličkou rolní Zánět nehtového lůžka léčíme i pomocí koupele v přesličce rolní. Dvě vrchovaté čajové lžičky přesličky přelijeme 1/2 litrem vařící vody. Necháme půl minuty odstát, přecedíme a odvarem myjeme zanícené nehtové lůžko.

100 g přesličky namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a koupeme v něm celou nohu. Po koupeli lze scezené byliny zabalit do lněného plátna a přiložit na postižené místo jako obklad.
Mytí slézem přehlíženým
100 g slézu namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh ohřejeme a v teplém výluhu 20 minut před spaním koupeme postiženou ruku nebo nohu.

PORANĚNÍ NEHTŮ

Lámavé, zatržené, nebo jiným způsobem poraněné nehty ošetřujeme čerstvou šťávou orseje jarní nebo cibulovou šťávou.
Čerstvé, silné stonky orseje jarní rozřežeme a vytékající šťávou potíráme poškozené nehty.Cibuli rozřežeme na polovinu a její řeznou stranou nehty často potíráme.

ObrazekOřech vlašský Při hnisání nehtů na rukou nebo na nohou doporučujeme jejich mytí odvarem z listů ořechu vlašského. Vrchovatou čajovou lžičku drobně pokrájených listů ořechu vlašského přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Postižený nehet v tomto odvaru několikrát denně umyjeme.

 
PLÍSEŇ NEHTOVÁ Obrazek
 
Kopřiva Kopřiva se uplatňuje i v boji proti této zdlouhavé, těžko léčitelné infekci. Používá se vnitřně v podobě čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody. Necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme čtyři šálky čaje denně.
 
Esence z kopřivy Zaručeného úspěchu dosáhneme potíráním kopřivovou esencí.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Vzniklou esencí potíráme nehty napadené plísní.
 
Kopřivová koupel nohou Kopřivu je nutno používat i zevně, v podobě koupele nohou. Čerstvou kopřivu (používáme stonky i listy) namočíme na12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh ohřejeme, byliny ponecháme ve vodě. Koupel nohou trvá 20 minut.

 PATA - OSTRUHA NA PATNÍ KOSTI

ObrazekPřeslička rolní Koupele nohou v přesličce rolní a obklad nohou teplou, vlhkou přesličkou který přikládáme na noc, zmírní největší bolesti a ostruhu postupně odstraní.
 
Ricinový olej Velmi bolestivou ostruhu masírujeme krouživým pohybem ráno a večer ricinovým olejem.

 OTOKY RUKOU Obrazek

Kokoška pastuší tobolka Dvě vrchovaté hrsti kokošky namáčíme 12 hodin v 5 litrech studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a použijeme na koupel rukou.

OTOKY NOHOU

ObrazekPodběl léčivý Dvě hrsti čerstvých listů podběle léčivého přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Odvar nalijeme do připravené koupele, v níž nohy 20 minut
koupeme.Obrazek
 

Sléz přehlížený Dvě hrsti čerstvých listů slézu přehlíženého namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přilijeme do připravené koupele. Nohy kou­peme 20 minut.

OTOK KLOUBŮ
ObrazekEsence z kostivalu lékařského Otoky kloubů se ztratí, budeme-li je pravidelně potírat esencí z kostivalu lékařského.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Esencí postižené klouby pravidelně potíráme.

 

Bolesti končetin Obrazek

Rozrazil lékařský Jednu čajovou lžičku rozrazilu přelijeme 1/4 litrem vařící vody,necháme odstát a scedíme.Pijeme po doušcích dva šálky denně.

ARTRITIDAObrazek - Artroza
Esence z kostivalu lékařskéhoPravidelné potírání bolestivého místa esencí z kostivalu lékařského zmírňuje bolesti. Postižená místa esencí denně potíráme.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.
ObrazekMateřídouška obecnáSušenou mateřídoušku nasypeme do pytlíku, nahřejeme i položíme na bolestivé místo. Uklidňuje bolesti.

Měsíčková mastMastí potíráme bolestivá místa několikrát denně.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.

ObrazekObklad z listůListy zelí nebo kapusty za horka vyhladíme a přiložíme na bolestivé klouby. Obklad ještě pro udržení tepla ovineme šátkem. Ještě účinnější je kaše z listů bolševníku boršče. Čerstvé listy bolševníku umyjeme a dřevěným válečkem rozdrtíme na kaši, kterou přiložíme na bolestivé místo. Ovážeme šátkem a necháme působit celou noc.
Přeslička rolníČaj z přesličky pijeme denně ráno, půl hodiny před snídaní a večer, Obrazekpůl hodiny před večeří.Jednu vrchovatou čajovou lžičku přesličky na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
Sedací koupel z přesličky rolníJednou za měsíc bychom si měli připravit sedací koupel z přesličky rolní.
100 g přesličky namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda ve vaně by měla překrývat ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme, jen se zabalíme do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.Obrazek
 

Kopřiva Mezi dvěma šálky přesličkového čaje vypijeme během dne čtyři šálky kopřivového čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku na šálek čaje přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.

ONEMOCNĚNÍ KLOUBŮ

Plavuň obecná Jednu zarovnanou čajovou lžičku plavuně přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a nalačno vypijeme jeden šálek denně.

 DEFORMACE KLOUBŮ

ObrazekEsence z kostivalu lékařského Pravidelné potírání esencí z kostivala tlumí bolest.Potíráme několikrát denně.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esenceObrazek.
 
KopřivaMezi dvěma šálky čaje z přesličky, vypijeme denně čtyři šálky kopřivového čaje. Šálek kopřivového čaje připravíme přelitím jedné vrchovaté čajové lžičky kopřivy vařící vodou. Necháme půl odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
Mast z měsíčku lékařského Mastí potíráme bolestivá místa.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky. 
 
ObrazekObklad z listů Za horka vyrovnáme listy kapusty nebo zelí obecného a přiložíme na bolavé klouby. Obklad ovineme šátkem. Ještě účinnější je kaše z čerstvých listů plavuně obecné. Listy plavuně umyjeme, rozdrtíme válečkem na dřevěné desce a přiložíme na postižené místo. Ovážeme šátkem. Tuto listovou kaši necháme na postiženém místě přes noc pozvolna vychladnout.Obrazek
Přeslička rolní Šálek přesličkového čaje pijeme denně ráno, půl hodiny před snídaní a večer, půl hodiny před večeří. Jednu vrchovatou čajovou lžičku přesličky přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Pijeme po doušcích.
Sedací koupel z přesličky rolníJedenkrát za měsíc bychom si měli dopřát sedací koupel z přesličky rolní.
100 g přesličky namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda ve vaně by měla překrývat ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme, zabalíme se do koupacího pláště a hodinu si poležíme v posteli.
DEFORMACEObrazek
Esence z prhy arniky Při růstových deformacích a tvorbě zatvrdlých míst na dlaních se osvědčilo potírání esencí z prhy arniky.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.
Olej z prhy arnikyKromě esence lze zdeformovaná místa na rukou masírovat i olejem připraveným z prhy arniky.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkového oleje.

ObrazekEsence z kostivalu lékařského Kromě prhy, doporučujeme i potírání esencí z kostivalu lékařského.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esnce.

Mast z kostivalu lékařského Návod na přípravu najdete v sekci BYLINKOVÉ MASTIČKY.Takto připravenou mastí masí­rujeme zdeformované ruce.Obrazek

Kopřivová koupel Každodenní koupele zdeformovaných rukou, nohou nebo kloubů v kopřivovém odvaru se podílejí na úspěšné léčbě. Čtyři vrchovaté hrsti čerstvých kopřivových listů a stonků namočíme na 12 hodin do pětilitrové nádoby se studenou vodou. Studený výluh potom ohřejeme a postižené partie těla v něm koupeme po dobu 20 minut. Byliny po­necháme v koupeli. Po opětovném ohřátí lze odvar použít ještě dvakrát.

Dna Obrazek

Celková koupel z kopřivy 200g kopřiv přelijeme pěti litry vařící vody.necháme odstát,přecedíme do připravené koupele.Srdce musí zůstat nad vodou.Poležíme si v lázni 20 minut a pak se zabalíme do koupacího pláště a ulehneme na hodinku do postele.

ObrazekKukuřice setá Jednu lžičku blizen z klasu kukuřice přelijeme 1/4 litrem vařící vody,necháme odstát,scedíme a každé dvě hodiny užijeme jednu POLÉVKOVOU LŽÍCI čaje.

Obklad z kapradě Čerstvé listy kapradě samčí oddělíme od stonku,rozložíme na ručník a na noc se jím zabalíme.

FANTOMOVÉ BOLESTI (PO AMPUTACI)Obrazek

Cibulová esence Při nepříjemných fantomových bolestech pomáhá i cibulová esence.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Takto připravenou esencí bolestivý poamputační pahýl potíráme několikrát za den.

Kosatec německý V říjnu vykopeme kořeny kosatce německého, kartáčkem je důkladně očistíme a zavěšené necháme vysušit. Suché kořeny pomeleme kávovým mlýnkem na prášek. Jednu čajovou lžičku tohoto prášku namáčíme 12 hodin v 1/2 litru studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a pijeme postupně po doušcích. Praktické je nalít čaj do vyhřáté termosky.
 Obrazek
Kostival lékařský Jednu polévkovou lžíci kostivalové moučky smícháme se šálkem vařící vody a několika kapkami stolního oleje. Vzniklou kaši rozetřeme na lněné plátno a ještě teplý obklad přiložíme na poamputační pahýl. Po vychladnutí obklad zopakujeme.
ObrazekKoupel v mateřídoušce Poamputační pahýl koupeme třikrát denně v   mateřídouškové koupeli.   Vrchovatou hrst mateřídoušky namočíme na 12 hodin do pětilitrové nádoby se studenou vodou. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Koupel by měla trvat 20 minut.

Polštářek s mateřídouškou Polštářek s mateřídouškou a plavuní obecnou doporu­čujeme jako obklad na noc. 100 až 150 g plavuně a mateřídoušky vložíme do povlaku na polštářek, nahřejeme a na noc přiložíme na poamputační pahýl.

HNISAVÉ ONEMOCNĚNÍ PRSTŮObrazek
Česnekové mléko Rozetřeme jednu velkou hlavičku česneku a svaříme s talířem mléka. V tomto česnekovém mléce nemocnou ruku koupeme.
Jestliže se vřed otevírá, koupeme prsty v teplém heřmánkovém čaji. Na doléčení přikládáme obklady s třezalkovým olejem.

ObrazekHeřmánek pravý Hrst heřmánkových květů přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. V této bylinkové koupeli koupeme prsty 20 minut. Vředy potom natřeme mastí na vředy a ovážeme obvazem s léčivou hlínou.

Koupel ze směsi bylin Smícháme stejný díl bedrníku většího, proskurníku lékařského, kořene samčí kapradě a květu černého bezu. 15 g směsi namočíme na 12 hodin do 1/2 litru bílého vína. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme, a každé dvě hodiny v něm koupeme nemocné prsty. Prsty po koupeli neutíráme, zasypeme je moučkou z plavuně obecné a ovážeme čistým plátnem.

ObrazekOlej z třezalky tečkované Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Olejem z třezalky tečkované pokapeme čisté plátno a prst jím ovážeme.

REVMA Obrazek
Olej z heřmánku pravého Při výše uvedených bolestech používáme olej z heřmánku pravého.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Heř­mánkovým olejem potíráme bolavé končetiny.

 

STUDENĚ NOHY

ObrazekKoupele nohou v puškvorci obecném 100 g kořene   puškvorce namočíme na 12 hodin do studené vody.   Studený výluh ohřejeme, necháme pět minut odstát,přecedíme a přilijeme do připravené koupele.

 OCHRNUTÍ KONČETIN Obrazek

Kostival lékařský Jednu polévkovou lžíci moučky z kostivalu smícháme s šálkem vařící vody a několika kapkami stolního oleje. Tuto hmotu rozetřeme na lněné plátno a přiložíme na ochrnutou končetinu. Obklad převážeme šátkem.

ObrazekOlej z heřmánku pravého Potírání heřmánkovým olejem přináší ochrnutým kon­četinám úlevu. Čerstvé květy heřmánku vložíme do láhve, zalijeme olejem a na tři týdny odložíme na teplé místo. Postižené končetiny pravidelně potíráme heřmánkovým olejem.

VYKLOUBENINY Obrazek
Devětsil lékařský Čerstvě nasbírané listy devětsilu lékařského umyjeme, rozdrtíme válečkem a vzniklou hmotu naneseme na vykloubeninu.
ObrazekEsence z prhy arniky Vykloubené části těla potíráme esencí z prhy arniky, nebo na ně přikládáme obklad z okvětních lístků arniky naložených v alkoholu.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Obrazek

Olej z mateřídoušky Vykloubeniny potíráme zevně olejem z mateřídoušky.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Olejem potíráme vykloubené části těla několikrát denně.

KŘEČE V LÝTKU

ObrazekPoduška s plavuní obecnou Povlak na polštář naplníme plavuní obecnou. Podle místa postiženého křečí použijeme 100 až 300 g sušených bylin. Obklad přiložíme na bolestivé místo přes noc.

KŘEČOVÉ ŽILY

Mast z měsíčku lékařského Mast používáme tak, že ji rozetřeme na čisté lněné plátno a ovážeme jím lýtko. Denně vyměňujeme!Mast z řepíku lékařského Návod na přípravu najdete v selci Bylinkové mastičky.Denně nanášíme na lýtka silnou vrstvu masti.Obrazek
 
Obklad z hluchavky bílé Dalším receptem, pocházejícím z boží lékárny, je obklad z odvaru hluchavky bílé, aplikovaný na bolavé žíly. Tři vrchovaté čajové lžičky hluchavky bílé přelijeme 1/2 litrem vařící vody a necháme odstát. Po tohoto odvaru potom namáčíme plátno a formou teplého obkladu přikládáme na lýtko.

ObrazekSedací koupel z kostivalu lékařského 100 g čerstvých nebo sušených listů kostivalu lékařského namáčíme 12 hodin v 5 litrech studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda ve vaně by měla sahat po ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme. Zabalíme se do koupacího pláště a na jednu hodinu ulehneme do postele.

 

Křeče v lýtkách

Plavuň obecná Při silných křečích v lýtcích se osvědčilo rozložit na šátek hrst sušené plavuně a ovázat si jím bolavé lýtko.

KUŘÍ OKA Obrazek

Esence z kopřivy Velmi účinné je i potírání otlaků kopřivovou esencí.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Vzniklou kopřivovou esencí denně potíráme otlaky a kuří oka.

KopřivaKopřiva napomáhá různými způsoby při odstraňování nepříjemných otlaků a kuřích ok. Vnitřně ji užíváme v podobě čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Pijeme po doušcích čtyři šálky čaje denně.

Koupel nohou v kopřivě Zevně aplikujeme kopřivu v podobě koupelí nohou. Čerstvou kopřivu (používáme stonky i listy) namáčíme 12 hodin v 5 litrech studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přičemž byliny v něm ponecháme. V této koupeli koupeme nohy 20 minut.

Mast z kostivalu lékařského Touto mastí denně potíráme kuří oka.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.Obrazek

Šťáva z vlaštovičníku většího Čerstvé listy, stonky a květy vlaštovičníku umyjeme a vylisujeme z nich šťávu. Čerstvou, zředěnou šťávou denně kuří oka potíráme.

OTEVŘENÉ RÁNY NA NOHOU

Obrazek

Koupel nohou v přesličce rolní Koupele nohou v odvaru z přesličky taktéž zmírňují otoky. Dvě vrchovaté polévkové lžíce přesličky zalijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme půl minuty odstát a přecedíme. Nohy koupeme v odvaru 20 minut.Obrazek

 

Koupel nohou ze slézu přehlíženého Dvě vrchovaté hrsti slézu namočíme na 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a nohy v něm koupeme 20 minut. Tato koupel se doporučuje zvlášť tehdy, je-li otevřená rána na noze provázena silným otokem.

Mast z měsíčku lékařského Po skončení koupele natřeme okraje rány mastí z mě­síčku.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence
 
ObrazekMytí měsíčkem lékařským Smícháme stejné množství měsíčku lékařského a přesličky rolní. Z této směsi připravíme odvar, jímž omýváme otevřenou ránu.
Dvě vrchovaté polévkové lžíce směsi přelijeme 1/2 litrem vařící vody, necháme odstát a přecedíme.Obrazek

Obklad z jitrocele kopinatého Po koupeli nohou přiložíme na otevřenou ránu čerstvé umyté listy jitrocele kopinatého. Listy nesmíme po umytí usušit. Přikládáme je na ránu vlhké. Čerstvě nasbírané listy jitrocele kopinatého nebo většího umyjeme, rozdrtíme válečkem a vzniklou listovou hmotu naneseme na otevřenou ránu.

ZÚŽENÍ CÉVY V NOHOU - TZV. KUŘÁCKÁ NOHA

Koupele nohou v kopřivě Při nikotinem zúžených cévách na nohou, nazývaných též kuřáckou nohou, pomáhají kopřivové koupele. Obsah pětilitrové nádoby, naplněné listy a stonky kopřivy, namáčíme 12 hodin ve studené vodě. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Byliny ponecháme v koupeli a nohy v ní kou­peme 20 minut.

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář