Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Bezinkový likér 1 litr šťávy z bezinek,500g cukru,kousek celé skořice,pár hřebíčků,500ml vodky (slivovice).
Šťávu,cukr a koření 10min povařit.Až druhý den je přecedíme a přimícháme lihovinu. Uložit v tem nu a chladnu.

Likér z lipového květu Lipový květ asi 3 hrstky,1/2 kg cukru,1 l vody,1/2 l lihu nebo 1 l čistého alkoholu.
Květ polijeme ve skleněné nebo kameninové nádobě alkoholem a necháme stát 2 týdny.
Slijeme, na každý litr extraktu vmícháme 1/2 kg cukru rozpuštěného v 1 litru vody. 3 tádny necháme stát a pak slijeme do láhví.

 

Likér břízový proti vodnatelnosti ObrazekDo 1 l přefiltrované březovéšťávy dáme 100g cukru, 50g medu,4g kyseliny vinné a 2g mandlového mléka . Necháme několik dní táhnout a potom přefiltrujeme .Bereme denně odlivku na lačný žaludek. Mandlové mléko se získá louhováním rozmixovaných mandlí v mléce.

Likér proti překyselení žaludku Do 15 dílů červeného vína vložte a nechte táhnout po celý týden na slunci po 2 dílech jemně sekané pomerančové kůry /řádně umyté/ a heřmánkových květů a po 1 díle hořkého jetele /vachty/ ,pelyňku a natě zeměžluče,přefiltrujeme a dáme do láhve.Likér je nepostradatelný pro starší muže trpící na překrvení.

Heřmánkový likér ObrazekProti chronickému revmatismu. 75g kořínků pravého heřmánku rozemeleme na prášek prosijeme a namícháme do 1 l dobré žitné kořalky . Necháme 14 dní táhnout zfiltrujeme a užíváme 3x denně po 10 kapkách . Ne více pokazili by jsme si žaludek.

ObrazekJehlicový likér Proti dně ,revmatismu a vodnatelnost.Svaříme hrst čerstvých nebo lehce spařených sušených kořínků jehlice trnité v 1 l dobrého červeného vína a přefiltrujte.Denně užíváme ráno na lačný žaludek a večer před spaním po jedné odlivce

Bezinkový proti neuralgiím Obrazek2 l omytých plodů černého bezu /bobulek /svařit s 1 l vody ,přecedit /vymačkat nebo vylisovat / přidat 3-4 kg cukru a 5 min. povařit ,přidat 2 vanilkové cukry a 3 min. povařit ,přidat 1 čaj. Lžičku mleté nebo rozpustné kávy a 2 min. povařit nechat vyluhovat a přidat půl litru rumu.Používá se na všechny bolesti neurologického původu .Užíváme večer před spaním jednu odlivku.

ObrazekKarmelitské kapky Promícháme 3 hrsti řezané sušené meduňkové natě,20g citronové kůry,10g skořice,10g muškátového oříšku a zalijeme 1l koňaku.Necháme 10 dní macerovat,potom přecedíme a v dobře uzavřené láhve uložíme ve tmě,chladu a suchu.Užíváme buď jednorázově 1-2 lžičky a nebo dlouhodobě 3x denně 15 kapek při žaludeční a střevní kolice ,bolesti hlava a nervové slabosti .

Mátový likér Obrazek1 lžíci řezaných nebo sušených listů máty peprné zalijeme ¾ l lihu 50% nebo destilátu .V dobře uzavřené láhvi necháme asi 3 týdny stát na slunci. Potom scedíme ,přidáme 200g cukru ,uložíme do studena a necháme 10 dnů rozležet .Užíváme při zažívacích obtížích. Pijeme 1-2 likérové sklenky denně.

Žaludeční likér 60g zeměžluče,35 g drcených jalovčinek 35g práškového kořene reveně, 20g řebříčku,10g puškvorce a 5g pelyňku pravého přelijeme 1 l lihu 80% a macerujeme 2 dny Po 2 dnech rozpustíme 300g krystalového cukru ve 400 ml převařené ,ale chladné vody.Poté se přefiltruje do láhví . Při žaludečních potížích se jednorázově užívá asi 20 ml.

Bylinkové víno 0,7 l vodky nebo jiný alkohol,20dkg hnědého přírodního cukru,2 snítky bazalky,3 snítky šalvěje,2-3 lístky levandule,1 lžíce sušeného heřmánku a rozmarýn.

Čerstvé bylinky opláchneme a osušíme ubrouskem.Hrubé stonky odstraníme.Bylinky dáme i s cukrem do láhve a zalijeme alkoholem.Obsah protřepeme a necháme stát 6-8 týdnů na slunném ale ne příliš horkém místě.Po celou dobu 2x týdně obsah protřepeme.Hotový likér přecedíme přes plátýnko a nalejeme do čisté a suché láhve.Likér před podáním dobře vychladíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bilinkovekoralki

(Radim, 21. 12. 2014 18:21)

Recepty

Rada

(Simona, 3. 5. 2011 23:36)

Ahoj našla jsem dobré stránky zkuste se tam kouknout :-D http://www.prodejbylin.cz/hrebicek_kvet/index.html

bravo

(vladko, 17. 1. 2010 14:50)