Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

PAPILOM (NEZHOUBNÝ NÁDOR)

Zde doporučujeme stejné recepty, jaké jsme uváděli pod heslem Adenom.

ADENOM 

Čajová směsSpolečně s obklady a přesličkovým čajem vypijeme denně 1,5 až 2 litry čaje tohoto složení:100 g kopřivy, 300 g měsíčku lékařského, 100 g řebříčku obecného. Směs důkladně promícháme. Jednu vrchovatou lžičku bylinné směsi přelijeme šálkem vařící vody,necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Je-li to možné, smícháme tento čaj šestkrát denně se 3 kapkami šťavele obecného na šálek čaje. Šťávu ze šťavele získáme odšťavovačem.

Mast z měsíčku lékařskéhoMastí potíráme postižené místo několikrát denně.Příprava masti v sekci Bylinkové mastičky.Obrazek

Přeslička rolníSoučasně s obklady pijeme ráno nalačno a večer, půl hodiny před večeří, jeden šálek čaje z přesličky rolní. Připravíme ho přelitím jedné čajové lžičky přesličky šálkem vařící vody. Necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
ObrazekZábal z přesličky rolníDvě vrchovaté hrsti přesličky rolní vložíme do síta zavěšeného nad hrncem s vroucí vodou. Přeslička se stoupajícími párami zahřívá a paří (nesmí se v žádném případě do vody namočit). Takto upravenou přesličku rozložíme na čisté lněné plátno a přiložíme na místo, kde se vytvořil nezhoubný kožní nádor. Parní zábal z přesličky rolní přikládáme třikrát denně. Bylinky můžeme používat opakovaně, pouze je ohřejeme. První zábal přiložíme ráno po snídani, necháme ho působit dvě hodiny. Pacient by měl zůstat ležet v posteli. Pozdě odpoledne zábal znovu zopakujeme a opět jej necháme působit dvě hodiny. Pacient bude ležet v posteli. Třetí zábal přiložíme na noc a necháme působit celou noc. Je důležité, aby se udrželo teplo, aby léčivé páry zbytečně neunikaly. Pacient se proto důkladně zabalí.

STRUMAObrazek

Svízel syřišťový Čaj ze svízele syřišťového je taktéž účinným prostředkem při léčení strumy.
Jednu vrchovatou čajovou lžičku svízele syřišťového přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Tímto čajem několikrát denně kloktáme. Občas můžeme doušek čaje spolknout.
ObrazekObklad z jitrocele kopinatého K zevnímu použití při léčení strumy používáme listy jitrocele kopinatého nebo většího.Čerstvé listy rozdrtíme mezi prsty, smícháme s malým množstvím soli a přiložíme jako obklad na krk