Jdi na obsah Jdi na menu
 


RAKOVINY A LEUKÉMIERudolf BreussRady k předcházení a léčení mnohých nemocí a jiných zdánlivě
neléčitelných nemocí přirozenými prostředky vyléčitelné.(Doslovný překlad brožury z němčiny určený pro další úpravu)


(strana 1.)


Důležité čaje k protirakovinové kúře:1. Čaj šalvějový

Jednu až dvě polévkové lžíce krájeného sušeného šalvěje do půl litru vroucí vody a necháme tři minuty vařit. Odstavíme, přidáme špetku meduňky, třezalky a máty peprné. Necháme 10 minut vyluhovat, scedíme. Takto je čaj připraven k pití. Má-li být čaj připraven ke kloktání, necháme šalvěj v horké vodě jen 10 minut vyluhovat a nevaříme. V šalvěji je mnoho eterického oleje, což je pro účel kloktání velmi dobré, ale pro pití nesmí tento čaj obsahovat, proto jej tři minuty vaříme, aby se nežádoucí olej odstranil. Vařením se uvolní ještě další ferment, který je důležitý pro všechny žlázy - míchu i ploténky. Poněvadž takto připravený šalvějový čaj velmi prospívá lidskému zdraví, měl by ho každý pít po celý život, aby předešel nemocem.


2. Čaj ledvinový

Uvedený čaj ledvinový se má pít jen tři týdny. Připravíme si bylinnou směs, která vystačí pro jednu osobu na tři týdny:

15 g přesličky
10 g kopřiv (zjara nasbírané a sušené jsou nejlepší)
6 g truskavce
6 g třezalky

Z této směsi dáme špetku do šálku horké vody a necháme 10 minut vyluhovat. Scedíme a na vyluhovaný zbytek bylin nalejeme dva šálky horké vody, 10 minut povaříme. Potom scedíme a smísíme s obsahem prvého vyluhovaného čaje, který nebyl vařen. Získáme tři šálky čaje, který nám vystačí na dva dny. Ráno na lačno půl šálku, před obědem půl šálku, večer před spaním opět. Pijeme studený čaj po doušcích. Komplikovaná příprava tohoto čaje je proto, že v použitých bylinách je několik substancí, které by se vařením znehodnotily. Potřebná kyselina křemičitá se z vyluhovaného zbytku bylin uvolní vařením.
!!! Během třítýdenní doby pití tohoto čaje se nesmí jíst žádné hovězí ani vepřové maso ani jejich vývary !!!3. Čaj z kakostu (čapí nůsek, Ceranium Robertianum, Kakost smrdutý.)

Jednu špetku sušené drogy (Kakostu smrdutého) dát do šálku horké vody a nechat 10 minut vyluhovat. Studený čaj - jeden šálek pijeme denně po doušcích.


Důležité upozornění: vysvětlení k uvedeným čajům

Šalvějový čaj považuje autor za jeden z nejdůležitějších, který se má pít denně - po celý život. Ne nadarmo napsal jeden vědec: "Proč umírat, když je šalvěj ještě v zahradě", tím mínil přirozeně, proč umírat předčasně!

(strana 2.)

Ledvinový čaj by se měl pít při každé nemoci, tři týdny denně, hlavně při zánětech před operací. Preventivně se může tato třítýdenní ledvinová kúra opakovat třikrát až čtyřikrát v roce. Provádět však nejméně se 14ti denním přerušením. Čaj z kakostu smrdutého je bezpodmínečně nutno pít při všech formách rakovinového onemocnění, obzvláště, byl-li pacient ozářen. (Kakost obsahuje údajně trochu radia.)


Je rakovina vyléčitelná?

Rakovina vzniká u lidí, kteří mají náklonnost k této chorobě a spolupůsobením mnohých rakovinotvorných, zdraví škodlivých látek a nezdravého prostředí. Dlouholetým působením, třeba velmi malých množství rakovinných škodlivin, může dojít k poškození zdraví, aniž je to zpozorováno a proto neléčeno. Tento stav může vést ke vzniku rakovinového onemocnění. Častou příčinou jsou nevhodné konzervační látky v potravinách nebo přepalování poživatin, což vede k počátku rakovinného onemocnění.


Pozor na devět varovných signálů:

1. Hmatatelné uzliny nebo ztvrdliny, zvláště u žen na prsou.
2. Nápadné změny prsní bradavky nebo mateřského znamení.
3. Trvalá změna činnosti střev nebo močového měchýře.
4. Trvalé ochraptění nebo kašel.
5. Potíže při polykání i v pokročilém věku.
6. Tvrdošíjné krvácení u žen, nebo krvácení mimo pravidelný cyklus nebo výtok z kteréhokoliv otvoru.
7. Rány a bolavá místa, která se nehojí.
8. Otoky (otekliny), které se neztrácejí.
9. Nápadné hubnutí a ztráta váhy.

Z uvedených "signálů" nemusí vyplývat, že jde o rakovinu (nebo o její počátky), ale tyto změny mohou zapříčiňovat jiné velmi časté choroby. Kdo na sobě některé ze jmenovaných "signálů" zjistí, ať co nejdříve preventivně započne totální protirakovinovou kúru, podle uvedeného návodu.


Nejčastější druhy rakoviny

Nejčastější příčinou rakoviny hrtanu a plic je kouření. U kuřáků vzniká rakovina plic 20x častěji, než u nekuřáků. Zabraňujte proto svým dětem kouřit!!!
Rakovina dělohy začíná bez bolesti a bez jakéhokoliv pocitu onemocnění. Znaky počínající rakoviny: nepravidelné měsíční krvácení, zvláště během přechodu a po odeznění měsíčků v pokročilém věku. U mladších žen krvácení mimo pravidelný čas. Krvácení po souloži, při močení a stolici, nebo po namáhavé práci. Je-li rakovina dělohy zanedbána a není včas léčena, je smrtelná. Může být však vyléčena, když po zjištění příznaků ihned započneme s totální protirakovinovou kúrou s předepsanými čaji. (viz. str. 1).


(strana 3.)

Dbej na pravidelné trávení!

Žádný strach z rakoviny. Rakovina prsu je plíživá. Uzliny, zatvrdliny a svraštěliny prsu mohou být znamením počínající rakoviny. Bolesti a vředy se projevují obvykle při pokročilém stavu choroby. Dbej na dostatečnou tělesnou činnost. Dýchej zhluboka čistý vzduch. Vyhýbej se zakouřenému a vydýchanému vzduchu - nekuř! Dej přednost přirozené a na vitamíny bohaté stravě. Nepřejídej se. Dbej na pravidelné trávení.


Co je rakovinový nádor?

Rakovinná zduřenina je samostatný nádor nebo novotvar, který vzniká také tlakem. Když je například někdo po léta nemocný na žaludek a potrava mu zůstává hodiny ležet v žaludku, příčinou toho vzniká nepřirozený tlak na žaludeční stěny a žlázy, může to vést k rakovině žaludku. Znal jsem před mnoha lety muže (Gruber), který od rána až do pozdního večera měl v ústech stále na jednom místě dlouhou dýmku. Řekl jsem jednou jeho paní, že její muž z toho určitě jednou dostane rakovinu rtu. Asi po deseti letech mě paní pozvala, abych přišel k jejímu muži, načež jsem se hned zeptal? "Proč? On má rakovinu rtu?" Po této otázce byla paní velmi udivena a zeptala se mne: "Vy to již víte?" Řekl jsem jí potom, že jsem jí to před 10 lety přece pověděl, načež si na náš společný rozhovor vzpomněla. Navštívil jsem tedy onoho muže a moje tušení, které jsem měl již před deseti lety se potvrdilo. Jeho dolní ret se podobal plnovousu ve tvaru malého včelího roje. Budiž ještě připomenuto, že při tomto rakovinou postiženém rtu se vyměšovala stále tekutina po celý den. Od lékaře mu byla dána na zavěšení gumová nádobka za účelem měření tohoto výměšku. Z důvodu trvalého neobyčejného tlaku na různá místa v těle, brání takový tlak dostatečnému prokrvení těchto míst a mohlo by nastat odumření těchto míst. Tato místa však chtějí žít dále, brání se a odčerpávají z okolí svůj požadavek. Následkem takového odčerpávání svých potřeb vzniká dle mého názoru samostatný útvar - novotvar. Zpočátku roste tento novotvar pomalu a trvá to, jak je známo, deset i více let, až potom rázem a rychle začíná bujet zduřelina - nádor - novotvar, který nazýváme rakovinou. Když je to tak daleko, je čas, ale ještě zdaleka ne pozdě, začít moji protirakovinovou kúru. Jestliže hned na začátku takový na pohled nezáludný novotvar operativně rozřízneme nebo jej jinak rozdráždíme, potom se místo stane divoké, probudí se jako tygr, vstoupí jako produkt do krevního oběhu a vzniká metastáza. Je tedy lépe, když takovou zauzlinu nebo novotvar necháme v klidu.

(strana 4.)

U koho vzbuzuje tato okolnost strach, chce mít jistotu, ten ať si nasadí moji totální protirakovinovou kúru. Zde je zapotřebí nutné jiné ošetření. Často jsem přemýšlel, jak taková ošetření - léčení má vypadat. Přišel jsem na myšlenku, zda by třeba mohlo být pomoženo se zeleninovými šťávami. O tomto tématu jsem jednou mluvil s římským vrchním Kneipova sdružení, s panem ing. Balenstrangem a on mne přivedl na tuto ideu. Sestavil jsem směs šťáv ze zeleniny, pod názvem Totální protirakovinová kúra. O mých zeleninových smíšených šťávách pro léčebnou kúru jsem uvažoval takto:
Šťáva z červené řepy je určitě proti rakovinnému onemocnění, ale ze samotné šťávy červené řepy nemůže člověk žít. Přidal jsem proto šťávu z mrkve, pro její obsah karotenu, celerový kořen, který obsahuje fosfor, poněvadž bez fosforu nemůže člověk také žít, jakož i červenou ředkev a šťávu z brambor pro požadavek jater. Touto šťávovou kúrou jsem pomohl mnoha stům, již neoperovatelným a lékařům beznadějně odevzdaným nemocným rakovinou různých forem a nemocným leukémií jsem tímto způsobem pomohl k vyléčení. Jestliže jste si přečetli návod na léčení rakoviny mojí totální protirakovinovou kúrou, pomyslíte si asi, co už stovky pacientů a lékařů řeklo a myslelo. Vždyť nemůže člověk žít, když po dobu 42 dní bude pít jen čaje a šťávy, jak je uvedeno. Mnoho lékařů, kteří se domnívali, že bez tuku a bílkovin nemůže člověk tak dlouho žít mi psalo, že nemohu vzít na sebe zodpovědnost, aby nemocný rakovinou mimo šťáv nedostal nic jiného k jídlu. Moje odpověď byla stále stejná. Je nezodpovědné dávat pacientům mimo šťáv ještě něco k jídlu. Zemřeli vždy ti, kteří mimo šťáv dostali ještě něco jiného. Mám s tím již tisíceré zkušenosti a lékaře, kteří o tom pochybovali jsem tím přesvědčil.
Mnozí lékaři mi říkali, že tomu nechtějí věřit, později žasli a byli věci pozitivně nakloněni. Všechna čest takovým objektivně zkoumajícím lékařům. Dnes tedy již ví o něco víc. Bylo mi často hádankou, proč rakovinou nemocní - buď jen s malým rakovinovým nádorem nebo kteří již byli operováni - sotva nebo vůbec bez jídla nemohou vyjít. K tomu tedy následující zpráva. V roce 1962 jsem byl u jedné paní, která měla již neoperovatelnou rakovinu žaludku. Tato paní během jeden a půl měsíce skoro nic nejedla a nepila, ale denně zvracela. Pomyslíte si, to není možné. Já jsem tehdy říkal, že ta paní žije přímo z rakovinového nádoru. Tato paní žije dodnes a je jí 87 let. Měla vyloženě otevřenou rakovinu žaludku. Dával jsem jí při její nemoci ráno po třech kapkách nátržníku Mochny (Petentila teřnetila) výtažek na jazyk, poněvadž čaj z Mochny nemohla ani polykat. Zmíněné kapky jsem jí dával za tím účelem, aby se její otevřená rakovina žaludku uzavřela, zatáhla, což se mi povedlo.


(strana 5.)

Po třech dnech už nezvracela a mohla právě dvě polévkové lžíce zeleninové šťávy pozříce potom denně stále trochu více. Desátého dne jí řekl lékař, který k ní denně chodil, že nastalo podstatné zlepšení a zeptal se jí, zda může něco pojíst. Ona - že ne. Zeptal se tedy dále, co může jíst. Odpověděla - šťávy, jen šťávy. On dále: "A to pomáhá? A nemusíte již zvracet?" "Ne, nemusím." Spotřebovala během celé kúry jen málo zeleninové šťávy. Je mi nyní zcela jasné, proč nemocní rakovinou, kteří mají velký nádor - novotvar, předně spotřebují málo šťávy a mimo toho nepotřebují nic jíst - tedy nepotřebují žádnou bílkovinu. Oproti tomu ti, kteří mají malý nádor - malý novotvar, v počátku, těžko vycházejí s tím, aby jim stačila k obživě jen zeleninová šťáva. V takovém případě nebo v těchto případech bylo dovoleno denně jeden šálek čisté cibulové polévky, neboť zde je k dispozici jen málo bílkovin (míněno zřejmě v onom malém - nevelkém tumeru - nádoru, novotvaru.) Totéž se projevuje při operovaných rakovinou, u kterých byl z části nebo úplně nádor odoperován a není tedy náhrada bílkoviny z počátku nádoru. Bruno Venargurg - autor knihy "Boží požehnání v přírodě" posuzuje úspěch se zeleninovou šťávou takto. Poněvadž vývoj a růst karcinogenních útvarů, to je vzniku nádoru a jejich bujení je vyživováno a podporováno bílkovinami, vidím v léčení zeleninovými šťávami následující přednost. Léčebnou kúrou zeleninovými šťávami se zastaví - stopuje - bujení nádoru, znamená to, že jsou bílkoviny z denní stravy vyloučeny, vyřazeny. Poněvadž ale organismus bez této látky nemůže žít, sžírá tedy po bílkovinách hladová krev v těle na všech místech přebytečné bujení, struvitost a nádory - novotvary. Toto je pravá operace bez nože, kterou sama krev v těle provádí a jemně dávkuje a řídí.
Druhé hledisko hodnotím bohatstvím minerálních látek, obsažených v rostlinných šťávách. Je prokazatelné, že během rakovinového bujení je výměna minerálních látek narušena (v buňkách). Na minerální látky bohaté rostlinné šťávy mohou tuto poruchu příznivě ovlivnit - vyrovnat. Během takové kúry se šťávami je nanejvýš nutné, aby stolice, močení dobře probíhalo, aby odbourané zplodiny v těle dlouho nezůstávaly a nezpůsobovaly otravu. Činnost vylučovacích orgánů je podporována kombinací čajů, přičemž: kakost smrdutý (čapí nůsek - Garanium Regetianum) povzbudí ledviny a pomáhá vyloučit z těla jedy. Koprvní štětinožný (meum Nutellina) čistí krev. Šalvěj zabraňuje a léčí záněty. Měsíček, květ měsíčku (Calendula a efficianila) odstraňuje z krve tzv. Vitranicesu - poruchu buněčného dýchání v krvi. Je tedy třeba posuzovat kúru se šťávami v tomto trojím mechanismu věci.


(strana 6.)

Musím k tomu ještě sám připomenout, že také mnozí, kteří se rozhodli podstoupit ozdravovací kúru se šťávami, jak jsem uvedl, a kteří nebyli nemocní na rakovinu a kúru provedli z důvodu prevence, nebo jako odtučňovací prostředek a během této kúry nepožili sebemenší sousto jiné potravy mimo šťávu, že se cítili přitom dobře a byli plně práce schopni. To je důkaz, že to i bez přísunu bílkovin jde během takové kúry. Doufám tedy, že k této vysvětlující zprávě nebudu muset další otázky zodpovídat.


Několik příkladů

V roce 1950 jedna pacientka, která měla již dlouho rakovinu prsu, prodělala jako první moji léčebnou kúru se šťávami a to z nejlepším výsledkem. A dnes, v roce 1980, je ještě zdravá a po nějakém nádoru nebo novotvaru není ani stopa.
Viz dobrozdání: Již deset let před tímto případem jsem měl sestavenou moji kúru se šťávami a nikdy jsem se neodvážil říci nějakému pacientu, že má rakovinu. Nuže, tato paní to o sobě věděla už dávno, protože ji chtěli operovat, ale ona se pro operaci nemohla rozhodnout, už proto ne, že její matka byla na rakovinu prsu operována a poté brzy zemřela. Řekl jsem jí proto, když tedy víte co máte, měl bych jeden prostředek, ale ten byl připraven a vyzkoušen jen pro rakovinu žaludku. Tento můžete zkusit, neboť uškodit to v žádném případě nemůže. Provedl jsem moji kúru, která tehdy nešla tak lehce připravit jako dnes, neboť nebyly ještě žádné odšťavovače zeleniny. Tato paní N.M. z Bludenzu byla po 42 dnech vyléčena a po nějakém nádoru nebylo nic patrno.
Můj druhý případ: Po zmíněné paní z Bludenzu jsem byl přiveden k panu Josefu E. z Goezis, který trpěl rakovinou žaludku ve stavu, když už věc byla neoperovatelná a také nebyla žádná naděje na zlepšení. Také tento pán započal moji totální protirakovinvou kúru a byl po 42 dnech zdráv. Teprve v roce 1971 v 80 letech svého života zemřel.
Byl jsem také u paní Olgy M. v Gettis, která měla rakovinu žaludku a střev. Také ona současně s panem Josefem prodělala moji léčivou kúru se šťávami a ještě dnes v roce 1980 je zdravá a žije.
Můj čtvrtý případ byl Sr. Leonarda von Zems, hned po třech prvých, která měla rakovinu střev a také absolvovala moji kúru a byla rovněž vyléčena a ještě ve svých 80 letech byla činná jako umělecká malířka.

(strana 7.)

Totální protirakovinná kúra

Po dobu trvání kúry pacient nesmí přijímat žádnou jinou potravu mimo předepsaných čajů a zeleninové šťávy. Směs zeleninové šťávy může pacient pít při pocitu hladu, ne však více jak 1/2 litru denně (čím méně, tím lépe). Jak je dále psáno, můžeme protirakovinovou kúru započít vlastní přípravou vylisované směsi zeleninových šťáv, pokud máme možnost použít zdravě vypěstované zeleniny pro tento účel. Není-li tomu tak, nebo chceme-li si ušetřit námahu s přípravou, můžeme tuto koupit v Reformním obchodě nebo v drogeriích, neboť z mého popudu jedna švýcarská firma směsi zeleninové šťávy do obchodu již dodává a jsou k dostání (Nikoliv však v ČSSR).


Směs zeleninových šťáv


300 g červené řepy
100 g karotky mrkve
100 g celerové hlízy
30 g černé ředkve
1 brambora (velikosti slepičího vejce)

Vše očištěné, oloupané, rozstrouhat, smísit a vylisovat.
Všechnu uvedenou zeleninu nastrouháme a vylisujeme napřed přes plátěný pytlík ap. Vylisovanou šťávu ještě přes jemné sítko nebo plátno přefiltrujeme nebo necháme ustát, usadit, neboť usazenina z dužin zeleniny není vhodná a byla by zbytečnou živinou pro výživu rakoviny.
Rakovina totiž žije jen z pevných částic potravy, kterou člověk přijímá, zvláště z rostlinné nebo živočišné bílkoviny. Pije-li pacient 42 dní jen uvedenou zeleninovou šťávu a uvedené čaje, odumírá nádor rakoviny - novotvar, ale člověk naproti tomu může dále žít. Přesto, že pacient během této kúry může ztratit 5 až 15 kg na své váze, cítí se docela dobře. Sám jsem také tuto kúru prodělal a nikdy se mi tak dobře nepracovalo, jako během této kúry. Je dobré před započetím totální kúry mimo normální potravy vypít denně 1/4 l šťávy, abychom si na ni pomalu zvykli. Bezpodmínečně k životu při kúře potřebuje člověk jen 1/8 až 1/4 l denně, ale až 1/2 l. Čaje může denně pít podle chuti, ale pravidelně. Pijeme pomalu po doušcích, nebo po lžičkách, nepolykáme ihned až se tekutina prosliní, takto se nezatěžuje trávicí trakt, enzymy ze slin trávení ulehčují. Dostatečně můžeme vypít čas od času doušek šťávy z kyselého kvašeného zelí, což přispívá vyměšování.

(strana 8.)

Protirakovinová kúra správně prováděná

Kdo moji protirakovinovou kúru správně provádí, ztratí jen málo na své váze.

1. Ráno nejdříve 1/2 šálku ledvinového čaje, pomalu studené vypít.
2. Po 30 až 60 minutách 1 až 2 šálky teplého šalvějového čaje s třezalkou, mátou peprnou a meduňkou pít po doušcích.
3. Opět po 30 až 60 minutách polknout celý doušek směsi zeleninových šťáv, opět nechat proslinit před polknutím.
4. Opět asi po 15 až 30 min. znovu malý doušek šťáv, podle pocitu hladu. Během odpoledne budeme potřebovat asi 10 až 15 krát doušek zeleninových šťáv.     Tedy jen tehdy doušek zeleninové šťávy, pokud na něj máme chuť. Mezitím opět šalvějový čaj, který může být studený a tolik kolik chceme, ale veškeré tyto     čaje bez cukru.
5. V poledne jednu šestinu litru 1/2 šálku ledvinového čaje (rovněž tak večer před spaním). Ledvinový čaj pít jen prvé tři týdny!
6. Odpoledne potřebujeme malý doušek zeleninových šťáv, ale nemusíme. Důrazně připomínáme, že směs zeleninové šťávy podle mého složení se musí pít     bezpodmínečně ve spojení s bylinkovými čaji, vždy po doušcích a dobře proslinit. Nikoliv tedy samotnou zeleninovou směs bez čajů.
7. Rovněž je nutné, byl-li pacient ozářen, aby během dne po doušcích vypil také šálek z Kakostu smrdutého (čapí nůsku - je ho totiž několik druhů, tedy jen     tento). Obsahuje trochu radia.

Užíváním po doušcích této minimální potravy (šťávy a čaje) nastává dobré proslinění a způsobuje současně minimální zatížení pro trávicí orgány.
Během této kúry není obvykle nutný klid na lůžku. Naopak, pacient se má snažit být činný, také již proto, aby se odreagoval od své nemoci a od chuti na jídlo.
Mimo ledvinového a šalvějového čaje se má pít ve zvláštních případech při různých případech rakoviny, ještě čaje, jak je uvedeno např. při zácpě. Nastane-li při provádění kúry zácpa a potíže při stolici, pomáháme si pitím lehkých projímadel nebo čípky pro tento účel (z lékárny). Příčinou šťávové kúry je žilní vrátnicový oběh tak povzbuzen, že mnohé z toho, co by se dalo ve střevě ještě zpracovat, je skoro úplně zpracováno, odebráno. Z toho důvodu se může přihodit, že pacient nemá žádnou stolici po několik dní. Přitom zůstává bez potíží (bez zácpy).Nyní tedy ke zvláštním případům:


Při tumoru na mozku:

1-2 šálky čaje denně z meduňky. Pít po doušcích studené. Má to být zlatá meduňka nebo jejich směs. Jednu špetku do horké vody a nechat vyluhovat 10 min.


Při rakovině oka:

1 šálek ze světlíku (augentrest) rovněž po doušcích pít denně studené.
Jednu špetku do horké vody a 10 min. vyluhovat.

(strana 9.)

Při rakovině prsu, vaječníku a dělohy:

1 šálek čaje pít studené ze směsi: jednu špetku Kontryhel obecný a Kontryhel alpský (Alchemilla a vulgaris a Alchemilla alpina) s přidáním malé špetky květu hluchavky do 1 šálku horké vody a 10 min. vyluhovat.


Při rakovině patra, rtu, jazyka, krčních žláz, hrtanu:

Bedrník (Pimpenella mague) jako při záškrtu, ale používat všech 42 dní. S jednou polévkovou lžící plnou čaje v ústech vyplachovat nebo kloktat a potom vyplivnout. S druhou plnou lžící totéž a třetí plnou lžící kloktat a potom polknout. Toto vícekrát denně opakovat. Příprava čaje: plnou čajovou lžíci kořenu Bedrníku a jeden šálek vody 3 min. vařit.


Při rakovině kůže:

Při velikosti 1/2 a 1 cm průměru, čerstvě vytržený vlaštovičník (při utržení vytéká žlutá hořká šťáva z této rostliny) několikrát denně nemocné místo touto šťávou natupujeme. Je-li nemocné místo na kůži větší než průměr 1 cm, potom jen na okraji tohoto místa až dále na zdravou kůži postupujeme. V zimě použijeme odvar k potutování z této byliny nebo omývání, ale jen kolem nemocného místa. Jednu špetku byliny do šálku horké vody a 10 min. nechat vyluhovat. Lze rovněž používat vlaštovičníkovou tinkturu. Znovu upozorňuji, na otevřené bolavé místo ne.


U rakoviny kostí, plicní rakoviny a plicní TBC:

Pije se čaj ze směsi následujících bylin, které nemusí být všechny v čaji obsaženy: jitrocel kopinatý, nebo širokolistý, Islandský mech, Lugenkraut, Popenec, Divizna a Koperník štětinolistý. Vše 10 min. nechat ve vodě vyluhovat. Tento čaj má pacient pít kolik chce, čím více, tím lépe. Při plicní tuberkulóze k tomu ještě jednou denně čajovou lžíci semen z jitrocele širokolistého a trochu vody nebo čaje polknout, v lékárně známá droga bleší semena.


Při rakovině jater:

Pít denně dva šálky čaje z bramborových slupek po doušcích studený nebo teplý. Příprava čaje: jednu hrst syrových slupek z brambor 2-4 min. vařit asi ve 1/4 l vody. Chutná-li tento čaj pacientovi, je to známka, že to játra potřebují.

(strana 10.)

Nechutná-li, pít jej nemusíme. Při rakovině jater by měl pacient ještě dělat zábaly z kapustových listů, s následovným vtíráním olivového oleje stolního s Hybericinem, tj. třezalkových květů zmačkaných a vyluhovaných ve stolním, např. slunečnicovém oleji a pod., ve kterém se za krátkou dobu uvolní a rozpustí karmínově červený Hybericin. Zábaly s kapustovými listy se doporučují u všech forem rakoviny, přikládají se na záda v kříži. Příprava zábalů se provádí takto: 3 listy z hlávky kapusty (vrchní listy jsou nejvhodnější) opereme vlažnou teplou vodou a tak je zbavíme případně nečistot. Tyto listy rozválcujeme pomocí skleněné láhve tak, že žebra listů zvláční.
Správný zábal provedeme takto: položíme do postele složenou vlněnou deku asi 50 cm pruh. Na toto položíme prostěradlo složené asi na 25-30 cm šíři a na toto šátek s rozmačkanými listy, vnitřní stranou listů vzhůru, dva vedle sebe, třetí křížem. Vnitřní stranu listů se šátkem položíme na záda, nebo nemocné místo, potom prostěradlem pevně zabalíme a nakonec obalíme vlněnou přikrývkou. Takový zábal musí držet, přiléhat, nesmí se sesmeknout, poněvadž musí držet celou noc. Nedrží-li takový zábal pevně a dobře, měl by pacient pocit chladu, dokonce by se o něho pokoušela zimnice a to by škodilo. V takovém případě se musí špatný zábal ihned odejmout. Ráno zábal sejmeme a rychle osušíme. Potom vtíráme trochu (asi 1-2 lžičky) ohřátého oleje, choré místo přikryjeme teplým šátkem, který po několika minutách může být sejmut. Dříve než provedeme zábal, musí být pacient dobře nahřátý, tedy krátce před tím se dobře ohřeje v posteli nebo mu postel krátce předehřejeme.


Při rakovině žaludku:

Pít jednou denně šálek studeného čaje a pelyňku (po doušcích) nebo čaje ze zeměžluče, jednu špetku drogy do šálku horké vody nechat vyluhovat - je-li při této chorobě žaludeční nervozita, pije se ještě jeden šálek denně čaje z kozlíku s pelyňkem - příprava: půl čajové lžičky kořenu kozlíku v plném šálku vody tři minuty vařit, toto na tři vteřiny přes špetku pelyňku horké vody přelít.


Při rakovině sleziny a slinivky břišní:

Pacient má pít nejméně jeden litr šalvějového čaje, teplý nebo studený denně. Doporučují se ještě krátké horké zábaly ze senných květů přesličky nebo ovesné slámy. Senné květy necháme jen vyluhovat, přesličku s ovesnou slámou necháme 10 min. povařit. Zábaly provádíme jen tehdy, pokud to dobře provedeme, jinak špatně provedené zábaly mohou spíše škodit. Návody k tomu nalezneme v Kneipových brožurách.

(strana 11.)

Při rakovině prostaty a varlat:

Pít denně dva šálky studeného čaje z malokvěté vrbovky (epilosium Parviflorum). Květina roste jednotlivě na vlhčích lukách. Jedna špetka do dvou šálků horké vody a nechat 10 min. luhovat.Doplnění k mojí totální rakovinové kúře

Vypozoroval jsem, že čaj obsahující vápník, jak doporučuji při rakovině kostí a plic, také při formách rakoviny na různých částech těla, poskytuje velmi dobré služby. Proto tento čaj doporučuji všem rakovinou postiženým. Zásluhou tohoto čaje při prováděné kúře netrpí pacient nedostatkem vápna nebo draslíku.


Další dodatek k protirakovinové kúře

Dříve jsem uváděl při popisu léčení totální kúrou tuto provádět vždy jen pod dohledem ošetřujícího lékaře. To jsem doporučoval hlavně proto, aby mohli lékaři se mnou sledovat průběh léčení touto kúrou a také ke sledování krevního tlaku pacienta, aby v případě nízkého tlaku mohli předepsat léky pro posílení srdce. Mám však zkušenost, že mnozí lékaři nechtějí o přírodním léčení bylinami nic vědět a dokonce pacienty zrazují od kúry zeleninovou šťávou a čaji, neschvalují nepodávat léčiva (medikamenty) při mojí kúře, což zeleninové kúře absolutně neprospívá. Rovněž injekce a ozařování během kúry je nežádoucí a škodlivé. Není sice často správné dělat něco za zády lékařů-ře, který by nás mohl podezírat z klamání. Zůstává proto na každém a na jeho vůli, chce-li léčebnou kúru provádět pod dohledem lékaře nebo ne.
Jak si může každý sám zjistit krevní tlak v tomto spisu zatím není.
Hned po operaci (případné) se nesmí moje léčebná kúra provádět a je nutno posečkat 2 až 5 měsíců, podle toho, jak se pacient cítí. Během této čekací doby však by měl pacient pít 1/16 až 1/8 l zeleninové šťávy mimo normální potravy např. polévky z ovesných vloček, zeleninovou polévku, zeleninu, event. slepičí nebo telecí maso a jiná lehká jídla. Směs zeleninových šťáv pít po doušcích s uvedenými čaji vždy před obědem. Totální protirakovinovou kúru už začít bez dalšího jídla, když se pacient cítí dost silný. Po 42 dnech se zeleninovými šťávami a čaji, tj. po ukončení totální kúře začít pomalu, málo silnou stravu jíst, lehko stravitelnou, každopádně ještě 2 - 4 týdny dále pít denně po doušcích před obědem asi 1/16 l, tj. půl šálku zeleninové směsi šťávy. Aby se pacient rychle zotavil, měl by třikrát denně užívat nějaké posilující přípravky, např. kvasnice (Pangamin ap.), které může používat tak dlouho, až se cítí úplně posílen.

(strana 12.)

Moje zeleninové šťávy pomáhají všestranně nejen při rakovině, ale také při následujících nemocech:
Artriths, Artrosa (roztroušené kloubové záněty), Cocarhreza (potíže v kyčelních kloubech), Ostesperesa (odvápnění kostí), Spondylarthresa (opotřebování hrudních a bederních obratlů). Při všech těchto jmenovaných onemocnění postačí prodělat jen 3 týdenní šťávovou kúru, ale přesně jako při rakovině, to znamená i s předepsanými čaji.
Rozhodne-li se pacient přesto pro 42 denní kúru, bude prost od rakovinových buněk.
Kromě toho se doporučuje každý třetí den až čtvrtý den při všech těchto kloubových potížích spojit kúru s koupelemi s přídavkem přesličky, sena nebo ovesné slámy, s koupelovými přísadami jak doporučuje Haubendschmidova (Karbakucid). Chci ještě podotknout, že starší lidé snášejí moji kúru lehčeji a nepřipadá jim půst tak těžký protože nepotřebují tolik stavebních a výživných látek. Snad už tisíce přestáli moji 42 denní kúru se šťávami, aniž by při ní ještě něco jedli a jsou bez recidivit. Já jsem tak ošetřil asi 2 000 lidí a všem jsem řekl: "Máte-li známé nebo příbuzné, kteří mají také rakovinu, doporučte jim prosím moji kúru se šťávami a oni ji doporučují zase dál." Vyprávěl mi jeden muž, který podle mých doporučení přesně moji kúru prodělal a po prvním týdnu zjistil, že mu prospívá, že ji doporučil ještě sedmi jiným. O toto doporučení jsem prosil proto, že mnoho pacientů zdaleka (z Hamburku, z celého Německa, Holandska, Belgie, Švýcarska, Kanady, sev. Ameriky i odjinud) přicházelo, ptát se na moji léčebnou kúru. Ne každý však má tu možnost, tak daleko cestovat a mým cílem bylo a je mnohým rakovinou a jiným zdánlivě nevyléčitelným nemocným pomoci.

V roce 1950 jsem pomohl prvním rakovinou nemocným pacientům a dosud dále při rakovině prsu, rakovině tumoru v hlavě, rakovině hrtanu, žláz, plic, jater, kostí, střev atd. Rovněž i takovým, kteří po ozařování měli kožní popáleniny, bylo pomoženo. Nemějte tedy žádný velký strach před tímto rakovinovým onemocněním.
Autor dále připomíná, že někteří nemocní jsou citliví na zemní proudy, zemní záření a leží-li na takových místech - proudech - Křtevátkách, tím více trpí a proto je dobré postel pacienta postavit mimo tyto proudy.


Vysvětlení k mojí totální protirakovinové kúře:

Byl jsem často tázán, zda by pacienti mohli při mojí kúře jíst trochu chleba, medu, vejce, nebo zeleninu, či šťávu z černého rybízu, malin nebo dýně. Dále chtěli vědět, zda smějí současně užívat léky.

(strana 13.)

K tomu následující vysvětlení: při 42 dní se smí jedinou potravu užívat jen směs zeleninových šťáv a čaje. Dovoleno by k tomu bylo užívat občas trochu šťávy z citrónu nebo čerstvě vylisovanou šťávu z jablka, nikdy však současně obojí najednou, ale samostatně, ani současně se zeleninovou šťávou. Čaje ze šalvěje, máty peprné, třezalky a meduňky možno mít kolik chceme, avšak bez cukru!!!

Lépe je nejíst nic jiného!!!

Při nedodržení mých údajů a při současném užívání jiných potravin po dobu kúry se úspěch léčení prodlouží a je dokonce nebezpečí nezdaru. Chci k mým požadavkům na léčení zdůraznit, že moje dlouholeté pozorování mi potvrdilo, že tzv. nezdary mojí kúry byly způsobeny právě proto, že nebyla kúra přesně ve všech bodech dodržena!!! Odhadem 20 000 rakovinou nemocných i zdánlivě nevyléčitelných, nabylo zdraví mojí doporučenou kúrou. Zemřeli jen takoví, kteří mimo kúru dostávali medikamenty, které rozrušují krevní buňky včetně injekcí. Při těchto medikamentech a injekcích jsou ničeny nejen rakovinové buňky, ale žel mnoho zdravých tělu vlastních buněk. Rakovinové buňky nejsou dle mého názoru vlastní tělesné buňky, ale vlastní rakovinové buňky. Zvrhlé buňky - vytvořené tělu cizí. Tyto buňky žijí z balastu, který člověk přijímá a který je v potravě obsažen jen z bílkovin. Rakovinový nádor je samostatný útvar, vytváří samostatně buňky a toto není vlastně nemoc. Přirozeně, že pak nádor tlačí na tělu vlastní buňky a tyto pak jsou ničeny, což potom je nemoc. Musíme tedy vlastní rakovinné buňky rozrušit vyhladověním, pomocí šťávové kúry. To je můj názor a je potvrzen tisícerým úspěchem.
Co je rakovinový nádor můžeme vyčíst zde na str. 3
Proč takový nádor roste zpočátku pomalu a nakonec velmi rychle, má tento důvod. Z jedné buňky se vytvoří 2, ze 2 pak 4 a dále 8 a 16 atd. Když je jich pak 10 000, vytvoří se 20 000 a pak to jde čím dál rychleji. Přesto však stále zůstává vyhlídka na vyhojení mojí totální protirakovinovou kúrou.
Tímto malým popisem jsem doufám odpověděl i na dotaz mnohých lékařů, kteří mi psali a nevěřili, že lze 42 dní žít bez bílkoviny při provádění mojí doporučené kúry.


Zvláštní upozornění, připomínky ještě k zeleninové šťávové kúře:

hodně pohybu na čerstvém vzduchu!!! Obzvláště bych chtěl připomenout, že moje kúra zeleninovými šťávami u mnohých rakovinou nemocných přinesla žádoucí úspěch, ale doporučuje se také v následujících případech:

(strana 14.)

1. Jako prevence proti onemocnění rakovinou.
2. Jako regenerační kúra pro celé tělo. 1/8 až 1/4 l denně před jídlem pít uvedenou šťávu i čaj k tomu (šalvějový i ledvinový).
3. Jako odtučňovací kúru, aniž bychom trpěli hladem a žízní, bez jakékoliv újmy na zdraví. Možno 42 dní jako při rakovině.
4. Jako jarní zdravotní kúru.
5. Ke zlepšení krevního obrazu (čištění krve).
6. Při potížích v kloubech jako Arthritis, Artrosa atd. Ve spojení s koupelemi.

Rakovinou nemocní kuřáci, kteří navždy kouření neopustí, budou léčeni mojí kúrou bezúspěšně!!!

Při těžkém rakovinovém onemocnění, jestliže je to možné, připravíme si z čerstvé zeleninové směsi sestavenou šťávu pro léčení sami. Pozor ale na správné sestavení. Při akutních onemocněních rakovinou nebude asi dost možno léčit se u nás navrhovanou metodou, jak autor Breuss ze své praxe uvádí, poněvadž u nás platí zákon podřídit se léčení lékařskou medicínskou metodou, kteří nedovolí zmíněný způsob. Snad, ale nebude námitek proti tomu, když ze zdravé zeleniny bude někdo dle svého rozhodnutí pít šťávu a čaje jako preventivní osobní opatření podle shora popsaného doporučení.