Jdi na obsah Jdi na menu
 

NADVÁHAObrazek
 
Čekanka obecná jednu vrchovatou čajovou lžičku čekanky přelijeme vařící vodou, necháme odstát, poté přecedíme. Pijeme denně ráno, nalačno, jeden šálek čaje.

Kukuřice setá Neškodný odtučňovací prostředek v podobě čaje při­praveného z Obrazekblizen kukuřice (tzv. "vlasy"), představuje účinnou a rychlou pomoc při nadváze. Jednu vrchovatou čajovou lžičku kukuřičných "vlasů" přelijeme vařící vodou, necháme odstát a přecedíme. Čaj pijeme po doušcích, neslazený, čtyři šálky denně.

Hloh jednosemenný Jednu vrchovatou čajovou lžičku listů a květů hlohu Obrazekpřelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Pijeme po doušcích denně alespoň čtyři šálky.
Esence z hlohu jednosemenného Láhev naplníme čerstvě nasbíranými květy a bobulemi hlohu, smíchanými ve stejném poměru, a zalijeme 38 až 40%režnou pálenkou. Láhev musí stát na teplém místě alespoň dva týdny. Z takto připravené esence užíváme denně 4 až l0 kapek.
 

ObrazekKontryhel žlutozelený Ve vyšších polohách, nad 1000 m nadmořské výšky, roste jeden druh kontryhelu, který je pro svou stříbřitě lesklou barvu spodní strany listů nazývaný též stříbrný plášť. Z jeho listů lze připravit čaj zaručeně účinný při nadváze a obezitě, jednu vrchovatou čajovou lžičku kontryhele na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, scedíme a po doušcích pijeme denně dva až tři šálky.


 

HUBENOST  Obrazek
Puškvorec obecný Příčinou nápadné hubenosti při dostatku výživné stravy jsou často poruchy látkové výměny. Na zlepšení tohoto stavu má pozitivní vliv kořen puškvorce obecného. Jednu zarovnanou čajovou lžičku kořene puškvorce namočíme na 12 hodin do studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Pijeme po doušcích před i po každém jídle. Denní norma v žádném případě nesmí překročit množství 6 doušků.Víc vypít nesmíte! Čaj nalijeme do vyhřáté termosky.

 

Celková koupel z puškvorce obecného K jednomu šálku puškvorcového čaje denně, doporučujeme i občasnou celkovou koupel. 200 g kořene puškvorce namočíme na 12 hodin do pěti litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Srdce musí být při koupeli nad hladinou vody. Po 20minutové koupeli není nutné se utřít. Zabalíme se do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář