Jdi na obsah Jdi na menu
 

Bolesti zad Obrazek

Třezalka tečkovaná Olejem z třezalky tečkované potíráme záda.Návod na přípravu je uvedený na samostatné stránce nazvané Bylinkové oleje.

ObrazekŘebříček obecný Jednu čajovou lžičku přelijeme 1/4 litrem vařící vody a necháme odstát,potom scedíme a pijeme po doušcich tři šálky denně tak horký co nejvíce sneseme.

Bolesti meziobratlových ploténekObrazek

Celková koupel z pivoňkových hlíz Dvě vrchovaté hrsti pivoňkových hlíz umyjeme, jemně postrouháme a na 12 hodin namočíme do 5 litrů studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do koupele. Srdce se při koupeli musí nacházet nad hladinou vody. Po 20minutové koupeli se nemusíme utírat, oblékneme si koupací plášť a na hodinu ulehneme do postele.

Esence z hlíz pivoňky Účinnost celkové koupele se podstatně zvýší, vlijeme-li do ní tři polévkové lžíce esence připravené z pivoňkových hlíz. Hlízy pivoňky lékařské umyjeme, postrouháme, vložíme do láhve a zalijeme 38 až 40% režnou pálenkou tak, aby hlízy byly zcela ponořeny. Láhev odložíme alespoň na dva týdny na teplé místo.ObrazekSedací koupel z přesličky rolníSedací koupele z přesličky rolní nám neuvěřitelně rychle pomohou zbavit se bolestí meziobratlových plotýnek.

100 g přesličky namáčíme 12 hodin v 5 litrech studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do koupele. Voda ve vaně musí překrývat ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme, zabalíme se do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.

POŠKOZENÍ MEZIOBRATLOVÝCH PLOTÝNEK

 

Celková koupel z kostivalu lékařského Při poškození meziobratlových plotýnek si častěji připravíme celkovou koupel z listů kostivalu lékařského. 500 g čerstvých nebo sušených listů kostivalu máčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody Studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Srdce se při koupeli musí nacházet nad hladinou vody. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se nemusíme utírat, zabalíme se do koupacího pláště a hodinu ulehneme do postele.

Sedací koupel z přesličky rolní 100 g přesličky namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda musí pokrývat ledviny. Koupel trvá 20 minut. Po koupeli se nemusíme utírat, pouze se zabalíme do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.

Vrbovka malokvětá Vrbovka malokvětá pomáhá při všech potížích s prostatou, ať už jde o zánět, či v krajním případě o rakovinu prostaty, Jednu vrchovatou čajovou lžičku vrbovky přelijeme šálkem vařící vody, necháme půl minuty odstát, přecedíme a po doušcích vypijeme dva šálky čaje denně. První šále vypijeme ráno nalačno, druhý večer, před večeří.

 

 BOLESTI KŘÍŽEObrazek

Kopřiva Čerstvě nasbíranou kopřivou lehce, opatrně přecházíme po bolestivých partiích těla, směrem zdola nahoru. Začervenalá místa na pokožce jemně zapudrujeme. Ke zlepšení stavu dojde po několika dnech.

ObrazekOlej z třezalky tečkované Olej z třezalky tečkované je známý svými prokázanými účinky při léčbě housera, ischiasu a revmatismu. Neměl by proto chybět v žádné domácí lékárničce.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Olejem potíráme partie těla postižené houserem.Obrazek
Řepík lékařský Vrchovatou čajovou lžičku listů řepíku lékařského přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme jeden až dva šálky čaje denně.

ObrazekTužebník jilmový Jednu vrchovatou čajovou lžičku drobně pokrájených květů tužebníku jilmového přelijeme šálkem vařící vody,odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denní dávku tvoří dva až tři šálky čaje.

PORANĚNÍ PÁTEŘE
Celkové koupele Kromě potírání mastí a vtírání esence bychom si měli střídavě připravovat koupele z mateřídoušky a řebříčku obecného.
200 g bylin namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Potom studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do koupele. Srdce pacienta se při koupeli musí nacházet nad hladinou vody. Po 20minutové koupeli se neutíráme, zabalíme se do koupacího pláště a hodinu si poležíme v posteli.
Esence z řebříčku obecného Vedle potírání páteře mastí ze svízele doporučujeme i vtírání esence z řebříčku obecného.návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Esencí se pacient denně natírá.
Mast ze svízele syřišťového Při poranění páteře doporučuji potírat páteř mastí ze svízele. Páteř potíráme denně, a to podélně, směrem zdola nahoru.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.