Jdi na obsah Jdi na menu
 

ONEMOCNĚNÍ ŽLÁZ Obrazek  

 Jitrocel kopinatý Zhoubné onemocnění žláz léčíme kaší získanou rozdrcením listů jitrocele kopinatého a jitrocele většího. Čerstvé, umyté listy jitrocele kopinatého nebo většího rozdrtíme válečkem na dřevěném prkýnku. Listovou kaši naneseme na postiženou žlázu.

ObrazekJmelí bílé Jednu vrchovatou čajovou lžičku jmelí namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a po doušcích pijeme tri šálky čaje denně. Praktické je nalít celou denní dávku čaje do vyhřáté termosky.Obrazek
 
Puškvorec obecný Jednu zarovnanou čajovou lžičku puškvorcového kořene namočíme na 12 hodin do šálku studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a pijeme po jednom doušku před, i po každém hlavním jídle. Maximální povolené denní množství je pouze jeden šálek čaje.

ObrazekŠalvěj lékařská Jednu vrchovatou čajovou lžičku šalvěje přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně.

OTOK LYMFATICKÝCH ŽLÁZ  a uzlin  Obrazek

Olej z třezalky tečkované Otok lymfatických žláz ustoupí, natřeme-li je několikrát denně olejem z třezalky.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.