Jdi na obsah Jdi na menu
 

OMRZLINYObrazek
 
Koupel z puškvorce obecného Při omrzlinách, studených rukou a nohou, pomáhají koupele z kořene puškvorce.
100 g kořene puškvorce namočíme na 12 hodin ve 2,5 litru studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a ruce, nohy, anebo jiné omrzlé části těla v něm 20 minut koupeme.
 
ObrazekMast z bobulí jmelí bílého Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.Touto mastí potíráme na noc omrzlé partie těla.Obrazek

 

Ořech vlašský Dvě vrchovaté čajové lžičky drobně pokrájených listů ořechu vlašského přelijeme 1/2 litrem vařící vody,odstát, přecedíme a tímto teplým odvarem omýváme omrzliny.

OMRZLINY

ObrazekJmelí bílé Hrst jmelí namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Omrzlé části těla v něm koupeme 20 minut. Čerstvě nasbírané a umyté listy jmelí rozdrtíme válečkem na dřevěném prkýnku. Listovou kaši naneseme na omrzlé místo.
 
Mast z bobulí jmelí bílého Čerstvé bobule jmelí smícháme za studena s vepřovým sádlem. Touto mastí potíráme omrzliny.Obrazek

 

Puškvorec obecný 100 g puškvorcového kořene namáčíme 12 hodin v ná­době s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme a přecedíme. Omrzliny koupeme ve výluhu 20 minut.